1.4 Milyar Polygon (MATİC) Hakediş Sözleşmesinin Dışına Aktarıldı! Sebep Ne?

Polygon kurucusu, projenin hakediş sözleşmesinden aktarılan 1,4 milyar MATIC token'ın üzerindeki endişeleri ele aldı...

1.4 Milyar Polygon (MATİC) Hakediş Sözleşmesinin Dışına Aktarıldı! Sebep Ne?

Kripto medya kuruluşu Blockworks’te yazar ve araştırmacı olan Sam Martin, kısa süre önce Ethereum Layer-2 ölçeklendirme platformu Polygon’un hakediş sözleşmesinden çok sayıda MATIC coin çıkardığını bildirdi. 

Martin’e göre, dün, Ethereum L2 ölçeklendirme çözümü, hakediş sözleşmesinden toplam 1,4 milyar MATIC coin kilidini açtı. 

Martin  , “1.4 milyar MATIC coin veya toplam arzın %14’ü, son bir saat içinde hakediş sözleşmesinden serbest bırakıldı” dedi.

Blockworks yazarı ayrıca, token kilidini gösteren blok zinciri işlemlerinin bir ekran görüntüsünü paylaştı. Ekran görüntüsüne göre, fonlar Poligon hak etme sözleşmesinden projenin farklı sektörlerine dokuz ayrı işlemde taşındı. 

Fon Hareketi Detayları

Dokuz işlemden yedisi, her biri 25 milyon MATIC coinin hareketini içeriyordu. Kalan ikisi, her biri sırasıyla 618.304.816 MATIC (618.3 milyon MATIC) ve 593.304.816 MATIC coin (593.3 milyon MATIC) içeren en önemlileriydi. 

Blockchain işlemine göre, altcoin toplam arzının yaklaşık %14’ünü temsil eden yaklaşık 1,39 milyar MATIC tokeni, dün Poligon hak etme sözleşmesinden taşındı. 

Martin, takipçilerinden ve Polygon ekibinden fonların nereye taşındığını açıklamalarını isteyen başka bir tweet attı. 

Polygon Kurucusu Yatırımcıların Endişelerini Ele Aldı

Tweet, kripto para birimi topluluğundan, özellikle de Polygon’un çekirdek destekçilerinden birçok ilgi gördü. 

Pek çok Poligon yatırımcısı, projenin arkasındaki ekibin yatırımlarını tehlikeye atacak hiçbir şey yapmayacağına inandıkları için haberlerden rahatsız görünmüyordu. 

Bununla birlikte, bazı eleştirmenler, yatırımcıları MATIC pozisyonlarını tasfiye etmeye çağırarak, Polygon’u trollemek için tweet’ten çoktan faydalandı. 

İlginç bir şekilde, Polygon’un kurucusu Sandeep Nailwal, tweet’i MATIC’in fiyatına zarar vermeden önce hızlı bir şekilde ele aldı . 

Nailwal’a göre, Blockworks araştırmacısının belirttiği gibi söz konusu tokenlerin kilidi yakın zamanda açılmadı. Nailwal, coinlerin bir yıl önce hakediş sözleşmesine göre açıldığını ve bu hareketin planlandığını söyledi. 

Martin’in fonların nereye gönderildiğini çözme sorusuna yanıt olarak Nailwal, yaklaşık 1,4 milyar MATIC’in Vakıf Hazinesi, Staking vb. dahil olmak üzere projenin farklı bölümlerine tahsis edildiğini söyledi;

“Bu, hak kazanmaya göre 1 yıl önce açılmış olan coinlerden planlanmış bir hareketti. Bunlar staking, vakıf hazinesi vb.”

Polygon tarafından daha önce yapılan bir Telegram bağlantısını paylaştı ve yatırımcılara fon tahsisi hakkında büyük bir duyurunun bugün daha sonra yapılacağını söyledi. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap