153 Milyar Dolarlık Şirket Kripto Para Hizmeti Verecek!

153 Milyar Dolarlık Şirket Kripto Para Hizmeti Verecek!

Brezilya'nın en büyük aracı kurumlarından biri kripto paralarda ki potansiyelin farkında vardı...

0

Dünyanın dört bir yanındaki şirketler, büyüdükçe kripto paralara yatırım yapıyor. Şu anda 153 milyar doların üzerinde varlığı yöneten Brezilyalı aracı kurum XP Inc. , kendi dijital platformunu geliştirme planlarını duyurdu. Reuters’e göre, XP Inc için bir kripto para platformunun Ağustos ayının ortasına kadar piyasaya sürülmesi planlanıyor. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), firmanın ilk teklifleri olacak. Ancak, yıl sonuna kadar listeli coinlerini genişletmeyi umuyor.

Şirketin finansal ürünler başkanı Lucas Rabechini’ye göre, XP’nin yatırım kriterlerini karşılayan müşterilerin Xtage platformunda işlem yapmasına izin verilecek. Platform ise şu anda yalnızca şirket personeli tarafından erişilebilir durumda.

Mütevazı Hacme Rağmen Pazar Büyüyor

Şirketin üç aylık raporuna göre, XP’nin Gözaltındaki Varlıkları ikinci çeyrekte %4 arttı. Ancak çeyreklik satışlarda yüzde 3’lük bir düşüş oldu. Şu anda 3,6 milyondan fazla kişi şirket tarafından sağlanan hizmetten yararlanmaktadır.

Şirkete göre, kripto para ticareti hizmetleri uygunluk gereklilikleriyle birleştirilecek. Ek olarak, her müşterinin yüzleşmek istediği risk seviyesi burada dikkate alınır. Yetkiliye göre, platform 2023’ün başına kadar on dijital varlığı daha işletecek.

Dünyanın en popüler kripto para birimi Bitcoin, değerinin yarısından fazlasını kaybetti. Öte yandan Rabechini, XP’nin dijital varlıklara uzun vadeli vurgusunun bu dalgaların bir sonucu olarak değişmeyeceğinden emin. Ona göre, hacim mütevazı ama pazar istikrarlı bir şekilde büyüyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap