18 Milyon Ethereum Piyasaya Çıkacak! Peki Bu Nasıl Olacak?

18 Milyon Ethereum Piyasaya Çıkacak! Peki Bu Nasıl Olacak?

Shapella, Ethereum’un Capella katmanını ve Shanghai yükseltmesini birleştirmeye hazırlandı ve böylece Ethereum blok zincirinde yatırılan 18 milyon Ethereum (ETH) ticarete açılacak.

Ethereum’un bir çalışma ispatı uzlaşma modelinden iş ispatı işlemine geçmesiyle, doğrulayıcılar Eylül 2022’den bu yana Ethereum yatırabilirler.

Shapella’ya yaklaşırken, son yedi günde ETH fiyatı nispeten dar bir aralıkta işlem gördü. Son 24 saat boyunca fiyatlar yaklaşık olarak düz kaldı (%0.46). Aynı pencerede, 1.863,37 dolar ile 1.927,35 dolar arasında dalgalanmıştır.

Shapella gerçekleştikten sonra, yaklaşık 18 milyon yatırılmış Ethereum çekilebilir hale gelecek. Pazar analitiği şirketi Glassnode, şirketin Shanghai yükseltmesinden hemen sonra trader’ların yalnızca 170.000 ETH satacağını tahmin ediyor.

Glassnode’a göre, yatırılmış ETH’nin günlük olarak ne kadarının çözülmesine izin verildiği konusunda Ethereum protokol düzeyinde sınırlamalar olduğundan, yalnızca yaklaşık 70.000 ETH ($133 milyon) “gerçekten likit” hale gelecektir.

Shapella’nın oluşmasıyla birlikte, Ethereum’un akıllı sözleşme işlem platformu Capella, yatırımcıların ETH varlıklarını yönetmelerine olanak tanıyacak. Bu durum, özellikle kurumsal trader’ların Ethereum fiyatına ve işlem hacmine ilişkin öngörülerinde belirleyici bir rol oynayacak.

Makroekonomik faktörler gibi etkenler, Ethereum gibi kripto varlıklarının fiyatını etkileyebilir. Anecdotally, yaklaşık olarak her üç doğrulayıcının birinin, “yıllar içinde biriken operasyonel maliyetleri kapsamak için” satacağı tahmin ediliyor.

“Çoğu mevduat sahibinin 6 ay ile 1 yıl arasında olduğunu görüyoruz,” Glassnode araştırmacısı, firmasının Salı günkü notunda yazdı. “Bu, özellikle Birleşmenin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi ve çekimlerin yakın zamanda etkinleştirilmesi beklentisiyle, son bir yıl içinde Ethereum’un staking ekonomisine olan güvenin arttığını göstermektedir.”

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap