2 Milyar Dolarlık Metaverse Fonu, 800 Milyon Dolara Düşürüldü!

Duruma aşina olanlara göre, Hong Kong merkezli blockchain oyun firması Animoca Brands, planlarını %20 daha küçülttü ve sözde 2 milyar olan metaverse fonu hedefini 800 milyon dolara düşürdü.

2 Milyar Dolarlık Metaverse Fonu, 800 Milyon Dolara Düşürüldü!

Kasım ayında Animoca Brands, 2 milyar dolarlık yeni bir Animoca Capital fonu planladığını duyurdu. Ancak Ocak ayına kadar hedef 1 milyar dolara indirildi. Durum bilgisi olan iki kaynağa göre. Hedefi %20 daha düşürerek 800 milyon dolara indirdi. 

Animoca Brands, geçtiğimiz Temmuz ayında Singapur’daki Temasek’in öncülüğünü yaptığı bir bağış toplama turunda 6 milyar doların üzerinde bir değere sahipti. Ancak bir Reuters raporuna göre, konuya aşina olan iki ek kişiye göre, piyasa değeri o zamandan beri yaklaşık 2 milyar dolara düştü.

Yatırımcıların metaverse’ye azalan ilgisi

2020 yılına kadar Sidney Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören şirketin hisseleri şu anda özel ikincil piyasa PrimaryMarkets’te işlem görüyor. Platformun en güncel bilgileri, şirketin piyasa değerinin hafta başında yaklaşık 1,26 milyar dolar veya Avustralya doları cinsinden 1,9 milyar doların biraz altında olduğunu gösteriyor.

Ayrıca Animoca Brands’tan bir temsilci, şirketin yaklaşmakta olan bağış toplama çabalarını tartışmak istemiyordu. Firmanın, hisselerinin PrimaryMarkets’te iskontolu olarak satıldığından haberdar olduğunu kabul etti. Ancak platformun doğru bir değerleme aracı olmadığını savundu.

Ayrıca, FTX borsasının çöküşü ve çok sayıda kripto borç verenin iflas etmesinden sonra. Bu teknolojilere olan ilgi azaldı ve Animoca buna bağlı olarak bağış toplama hedefini ve değerini azalttı.

GÜNCELLEME; HABER YALANLANDI!

Animoca brands bugün (25 mart) yaptığı açıklamada fonun hâla 1 milyar doalr olduğunu ve 800 milyon dolara indirmediklerini söylediler.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap