200 Gün İçerisinde Ne Kadar Ethereum (ETH) Yakıldı? ETH Coin’e Dair Önemli Veriler

200 Gün İçerisinde Ne Kadar Ethereum (ETH) Yakıldı? ETH Coin’e Dair Önemli Veriler

Ethereum’un POW mutabakat mekanizmasından POS kanıtına geçmesinden tam 200 gün sonra, ağın tokenomik değişikliğinin etkisi netleştirildi.

Birleştirme gerçekleştiğinde, ağı yönetenlere verilen ödül miktarı azaldı. Ayrıca Ethereum ağında yapılan her işlemden elde edilen transfer ücretinin bir kısmı yakılıyor.

Birleşmeden bu yana, toplam ether arzı 75.000 (134.5 milyon $) azaldı ve bu da yıllık %0.114’lük bir düşüşü temsil ediyor. 

Karşılaştırma; Birleşme hiç gerçekleşmeseydi, toplam Ethereum arzı 2,2 milyon artacaktı – cari fiyatlarla 4 milyar dolardan fazla değer.

kaynak; ultrasound.money

Ethereum’un Şanghay’ı stake edilmiş eterin kilidini açmak için yükseltiyor

Bununla birlikte, The Merge ile birlikte, Ethereum’un Şanghay yükseltmesi 12 Nisan’da uygulandığında Stake edilen ETH coinler çekilebilecek.

Şanghay, Ethereum‘u stake edenlerin, stake ettikleri koinleri çekmelerine izin verecek, ancak hepsini birden değil. Staking havuzları, ödülleri ne zaman vereceklerini belirleyebilecek.

Örneğin Coinbase, Shanghai tamamlandıktan 24 saat sonra staking taleplerini kabul etmeye başlayacağını belirtti. Bununla birlikte borsa, “yükseltme işleminden kısa bir süre sonra staking talebinin yüksek olacağını ve protokolün staking taleplerini işleme koymasının haftalar ila aylar sürebileceğini” de belirtti.

Ether staking devi Lido Finance, kod denetimleri tamamlandıktan ve iki haftalık bir güvenlik marjı gözlendikten sonra, stETH para çekme işlemlerinin ana ağda Mayıs ortasına kadar başlamayacağına dair beklentilerini paylaştı.

Potansiyel olarak uzun bekleme süreleri, öncelikle zincir üzerindeki teknik sınırlamalardan kaynaklanmaktadır. Yalnızca staking ödüllerini içeren yalnızca 16 kısmi para çekme talebi yaklaşık 12 saniyede bir işlenebilir. Bu nedenle, Shanghai canlı yayına geçtiğinde çekilme sırası uzayabilir. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap