4 Farklı Düşünce’den Ons Altın Tahminleri! – Altın Yorumları

4 Farklı Düşünce’den Ons Altın Tahminleri! – Altın Yorumları

Piyasada yaşanan büyük oynaklıktan sonra, analistler altın fiyatlarında iyimser görünüyor. Sizler için analistlerin ons altın tahminlerini derledik.

Resesyon Altın İçin Yükselişi İşaret Edebilir

Son zamanlarda finans piyasalarında en çok sorulan soru; ” Resesyonda mıyız? sorusudur. Bazı analistler resesyonda olduğumuzu söylesede, bazıları resesyonda olmadığımızı söylüyor. Tüketiciler yaşanan enflasyon sorunları hissetmeye başladı. İnsanlar arasında yaygınlaşan karamsarlık hissi, büyüme üzerinde bir sorun oluşturuyor. Ayrıca sosyal medya platformu Twitter’da yapılan bir ankete göre, kullanıcılar ABD’nin resesyonda olduğunu inanıyor.

FED’in sıkı para politikası dengesizleşmeye başladı. Analistlere göre bu, altın fiyatlarına olumlu tepki verebilir. Standard Chartered değerli varlık uzmanı, S.Cooper altın fiyatlarının son 7 resesyonda, %15 bir yükseliş ivmesi yakaladığını söyledi.

Analist, Altın Yükselişinde Sınırlama Ön Görüyor

Piyasada ki çoğu altın analisti, ons altın fiyatlarında iyimser olurken, bazıları altın yükselişinde sınırlama ön görüyor. Blue Line Futures şirketinin değerli varlık uzmanı Phillip Streible. Analist, enflasyonun yükselmeye devam etmesi durumunda, FED’in faiz politikasını daha da sıkılaştırabileceğini, böylece altın fiyatlarında sınırlanma yaşanabileceğini söylüyor.

TD Securities; Altın’da Çıkış Artışı

Değerli metal Altın fiyatlarında küçük yükselişler görüldü. Kanada bankasına göre bu yükselişler yatırımcılar için bir satış fırsatı yaratabilir ve altın fiyatlarında düşüş yaşanabilir.

Poul Deil; Altın sorunlardan beslenecek

Bildiğiniz gibi son zamanlarda geleneksel finans piyasalarında sert düşüşler görüldü. ABD enflasyon sorunlarıyla uğraşırken, ABD nedeniyle diğer ülkelerde sorunlar yaşıyor. Poul Deil’e göre, bu sorunlar devam ettikçe Altın güç kazanacak. Altın konuya yönelik şu açıklamaları yapıyor;

Altın yaşanan enflasyon sorunlardan dolayı güç kazanacak. ABD faiz artışını bir yere kadar yapabilir. Fazlası resesyonu onaylatabilir. Tüm dünyada yaşanan bir panik havası var. Altın bu panik havasından yararlanacak ve Altın daha sert bir yükselişe gidecektir. Altın’da 2023 çok iyi geçecek!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap