Bitcoin (BTC), Mart Ayında Daha Fazla Büyük İşleme Tanık Oldu!

Bitcoin (BTC), Mart Ayında Daha Fazla Büyük İşleme Tanık Oldu!

Son zamanlarda, Bitcoin’in fiyatı 28.000 $ civarında hafifçe sallandı. İniş ve çıkışlara rağmen, piyasa değerine göre lider kripto para birimi konumunu korumayı başardı. BTC, 2023’te beş büyük işlem gösterdi ve hepsi bu Mart’ta gerçekleşti.

30 Mart’ta gerçekleşen son büyük işlem, 3JZq4atUahhuA9rLhXLMhhTo133J9rF97j adresine gönderilen 20.000 BTC idi.

Bitcoin’in Mart Ayındaki En Büyük İşlemi

Santiment’e göre Bitcoin’in ilk 5 balina işlemi Mart ayında gerçekleşti. Mart ayında taşınan çok sayıda kripto para var. En yüksek işlem 40.141 BTC, 15 Mart’ta balinalar tarafından taşındı.

Grafik, BTC’nin fiyatı 28.000 $’a yükselirken, kripto paraların 13 Mart ile 21 Mart arasında borsalara geri döndüğünü açıkça gösteriyor. Ancak fiyat, arzın tekrar borsa dışına çıktığını gösteren 27K-28K$ arasında sıkılaştı.

Santiment’e göre, aktif balina ve köpekbalıklarının (Sarı) ve en aktif olmayan balinaların veya takasın (kırmızı) toplam sayısı Mart ayında hala artıyor. Ancak belki de en önemlisi sarı çizgi ve yükselişi son zamanlarda Kasım ve Aralık ayına göre daha yavaş.

Mart ayında devam eden büyük işlemlere bağlı olarak, 10-10K BTC işlem aralığı düşmeye devam ediyor (Yüzde olarak) ve inceliyor. Santiment, BTC’nin 35.000 $ ve üzerine çıkacağını umuyorsanız, dikkatli olmanız gereken bazı meşru önlemler olduğunu belirtti. 

İlk öncelik 30.000 dolar. Bu seviye geçilmeden yeni bir duuyguya geçilmesi zor.

santiment

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap