48 Kripto Para Projesi Bu Altcoin Ekosistemine Katıldı!

Terra çöküşünden sonra, altcoin projeleri popüler bir blokzincire geçmeye başladı.

48 Kripto Para Projesi Bu Altcoin Ekosistemine Katıldı!

NFT pazar yeri OnePlanet ve metaverse oyunu Derby Stars gibi bazı projeler, Terra başarısız olduktan sonra hayatta kalmak için başka bir şans aradı.

Çöken Terra Ağı üzerine inşa edilen OnePlanet ve Derby Stars gibi 48 farklı kripto projesi , Ethereum Layer 2 protokolü Polygon’a geçti.

Polygon’un CEO’su Ryan Wyatt’a göre, ağ bu yeni projeleri açık kollarla kabul ediyor. 

Poligon yakında daha fazla proje bekliyor

Wyatt, şu anda Polygon’a taşınan 48 pilot projenin yanı sıra, ağın yakında başka projelerin de aynı şekilde gelmesini beklediğini sözlerine ekledi.

Gelmek isteyen herkese kollarımızı açıyoruz. Terra çöküşünde öğrenilen bir ders, yeniden inşa etmek zorunda kalmamak için EVM uyumlu bir zincirde olmanın çok akıllıca olduğudur, bu yüzden geliştiricilerin nereye giderse gitsinler, uzun ömür için akıllarında EVM ile gitmelerini umuyorum. 

En son gelişme, Wyatt’ın ağın bu projelerin gelişmesi için sermaye ve kaynaklar sağlayarak geçişleri sorunsuz hale getirmeye çalışacağını söylediği daha önceki bir tweet’in teyidi.

Bu arada, geçiş projelerinden biri olan OnePlanet, geçişlerini kabul ettiği için Polygon’a teşekkür etti.

Orta boy bir gönderide OnePlanet ekibi şunları yazdı:

Tüm Ark*One ortak projeleri ve @polygonstudios sayesinde, NFT ekosistemini yeniden inşa etmek ve büyütmek için hep birlikte hareket ediyoruz.

Terra ekosisteminin ani çöküşünün, çok sayıda yenilikçi NFT projesini ve topluluklarını enkazda mahsur bıraktığını sürdürdü. 

Uçurum içinde ışık arayışında OnePlanet, Terra’nın gelişen NFT biyolojik çeşitliliğini kurtarmak ve onu yeni bir eve götürmek için liderliği ele geçirdi ve Nuh’un Gemisi’nin kendi versiyonunu inşa etti.

Terra’nın çöküşü , on milyarlarca dolar değerindeki kripto varlıklarının kaybına yol açtı ve şu anda Polygon’a göç edenler de dahil olmak üzere birçok kripto projesini evsiz bıraktı.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.