500 Milyon Dolarlık Şirket, Önemli Çözüm İçin Near Coin’i Seçti!

500 Milyon Dolarlık Şirket, Önemli Çözüm İçin Near Coin’i Seçti!

Tüm yatırım spekülasyonları ve yutturmacalarına rağmen, kripto para birimi şimdiye kadar anlamlı kullanım durumları bulmakta zorlandı. Şimdi Singapur’dan, genel halkı blockchain ödemeleri yoluyla kripto benimseyenlere dönüştürmek için bazı çabalar var.

Mağaza içi yaya trafiğini izlemek ve alışveriş yapanlarla çevrimiçi etkileşim kurmak için yapay zeka analitiğini kullanan dokuz yıllık bir şirket olan Cosmose AI , Ethereum ile rekabet eden blok zinciri protokollerinden biri olan Near ile ortaklık kuruyor. Parite, kullanıcıların kripto ile düşük işlem ücretleriyle alışveriş yapmasına olanak tanıyan ve hem alıcılar hem de satıcılar için para tasarrufu sağlayan bir ödeme sistemi kuruyor.

Ortaklığın bir parçası olarak, Near’ın protokolün ekosistem gelişimini destekleyen kar amacı gütmeyen kolu Near Foundation , Cosmose’a stratejik bir yatırım yaptı. Miktarı açıklanmayan tur, şirketin değerini 2020’de 15 milyon $’lık A Serisi finansmanını kapattığı zamanki 100 milyon $’dan 500 milyon $’a çıkardı.

Cosmose’un perakende çözümleri paketi, müşterilerin fiziksel çevrelerindeki perakende mağazaları keşfetmelerine olanak tanıyan KaiKai uygulamasını ve Near’ın yardımıyla bir blok zinciri makyajı alan bir çevrimiçi hedefleme platformunu içeriyor.

5 dolarlık bir fincan kahve alma örneğini verdi. Stripe ve PayPal gibi ödemeleri işleyen şirketler, küçük işlemler için etkili bir şekilde %10’un üzerinde ücret alır, bu nedenle satıcı fiyatları yükselterek alıcıyı %6-10 daha fazla ödemeye zorlar. İşlemler Stripe gibi aracılar tarafından yapıldığından, kahve tiryakisi bir yıl içinde kolayca fazladan 200 dolar harcıyor olabilir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap