7 Yıl Önceki Bitcoin Balinaları Satış Yapıyor mu?

CryptoQuant 7 yıl önceki Bitcoin (BTC) balinalarını izliyor.

7 Yıl Önceki Bitcoin Balinaları Satış Yapıyor mu?

Popüler bir kantitatif analist, eski Bitcoin (BTC) balinalarının faaliyetlerini yakından izlediğini söylüyor.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, 301.700 Twitter takipçisine, eski Bitcoin balinalarının veya yedi yıldan fazla bir süredir büyük BTC yığınlarını elinde tutan varlıkların, kral kriptosunun son birkaç aydaki keskin düşüşüne rağmen hala kış uykusunda olduğunu söyledi.

“Eski Bitcoin balinaları bu aralıkta hala sessiz. Yedi yaşından büyükler ve alım yaptıkları fiyat 358 dolar, şuan bile 54 kat artış yapıyor. Buna rağmen BTC Balinaları satış yapmıyor.

Ju’ya göre, ilkel BTC balinaları en son 28 Mart’ta Bitcoin’in 47.000$’a yükseldiği zaman harekete geçti. O zamandan beri, piyasa değerine göre en iyi kripto varlığı, üç aydan biraz fazla bir süre içinde değerinin yaklaşık %60’ını kaybederek güçlü bir düşüş trendi içinde.

“Ama genel olarak yaşlı balinalar son iki aydır hala kış uykusundalar.

Türkler En Çok Bu Metaverse Altcoin’e İlgi Duyuyor!

 Örneğin, 7 yıldan beri btc tutan adresler en son 28 Mart’ta bitcoin taşıdı ve, toplam taşınan paraların %25’ini aldı ve o gün BTC fiyatı 47.000 dolardı. O zamandan beri sessizler.”

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju

Ju ayrıca, yakın zamanda Nisan ayından bu yana ilk kez pozitife döndüğünü vurguladığı Bitcoin’in Coinbase premium endeksine de baktığını söylüyor. Kantitatif analiste göre, pozitif bir Coinbase prim tablosu, kurumsal yatırımcıların BTC’yi mevcut seviyelerinde değerlendirdiğini gösteriyor.

“Bu artış bir boğa koşusuna işaret etmiyor ama açıkçası bize bu fiyat aralığında kurumsal alıcılar olduğunu söylüyor.”

Haziran ayında, nicel analist , ABD merkezli kurumsal yatırımcıların, aracı kurumların ve piyasa yapıcıların (MM’ler) çoğunun BTC alıp satmak için Coinbase’e güvendiğini belirtti .

Ayrıca , pozitif Bitcoin Coinbase prim endeksinin, derin cebe sahip yatırımcılar arasında iyileşen bir duyguya işaret edeceğini gösteriyor

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap