8 Yıl İçinde Milyarlarca XRP’yi Boşalttıktan Sonra, Jed McCaleb’in Deposu Tükeniyor!

Jd McCaleb'in Deposu Sonunda Tükeniyor. XRP Yatırımcılarına Müjde

8 Yıl İçinde Milyarlarca XRP’yi Boşalttıktan Sonra, Jed McCaleb’in Deposu Tükeniyor!

Ripple Labs’ın eski kurucu ortağı ve CTO’su Jed McCaleb, XRP coin bakiyesinin sıfıra ulaşmasına sadece haftalar kaldı.

Eski Ripple Labs kurucusu Jed McCaleb, sekiz yıllık XRP boşaltma maratonunun sonuna yaklaşıyor ve cüzdan bakiyesinde yalnızca 81.53 milyon XRP (26.55 milyon dolar değerinde) kaldı.

XRP varlıklarını izleyen bir web sitesi olan Jed Balance’a göre, McCaleb’in cüzdan adı “tacostand” geçen ay ortalama 4.06 milyon XRP döktü, ancak Pazar gününden bu yana günlük transferleri 7.34 milyon XRP’ye (2.39 milyon $ değerinde) yükseltti. 26 Haziran.

Ünlü Yatırım Danışmanı; Bitcoin Ve 5 Altcoin’e Yatırım Yapıyorum!

Cüzdanının mevcut satış hızı, kripto topluluğunu memnun etmek için önümüzdeki iki ila üç hafta içinde tükenebilir. Çünkü xrp yatırımcıları Jed McCalen’in bu satışlarından çok rahatsız olduğunu sürekli belirtiyordu.

Çarşamba günü, Crypto Mason olarak bilinen bir tik tok etkileyicisi ve youtuber olan Mason Versluis, haberi Twitter’da 115.000 takipçisiyle paylaştı ve son üç gün içinde 22 milyon XRP’nin piyasaya sürüldüğünü vurguladı.

Çarşamba günü, McCaleb’in kendilerini “Kesinlikle gerçek Jed değil” olarak tanımlayan 4500 takipçili bir parodi hesabı, “The Taco Stand” adlı bir restoranın önünde “Neredeyse orada” yazan bir fotoğraf yayınladı.

Eski Ripple yöneticisi, 2014 yılında şirketten ayrıldığından beri bir zamanlar dokuz milyar güçlü XRP hissesinin parçalarını düzenli olarak satıyor.

McCaleb, 2012’de (o zamanlar OpenCoin olarak adlandırılan) Ripple’ın kurucu ekibinin bir parçasıydı ve Chris Larsen ve Arthur Britto’yu da içeren üç kurucuya dağıtılan 20 milyar XRP’lik bir pay aldı.

McCaleb, Ripple yöneticileriyle rapor edilen bir serpinti sonrasında 2014 yılında ayrıldı ve toplam arzın yaklaşık %9’una denk gelen XRP hissesinin tamamını aldı. O yılın ilerleyen saatlerinde, rakip ödeme protokolü Stellar’ı (XLM) kurdu.

Bir piyasa çöküşünden korkan McCaleb, tüm varlıklarını bir kerede devredebilir, Ripple Labs ve eski yönetici, XRP’si için kilitleme şartlarını kabul etti.

Kilitleme planı, ilk yıl için haftada 10.000 dolardan fazla XRP satamayacağını belirtti. Plan zamanla gevşeyecek ve sonraki üç yıl boyunca haftada 20.000 $ değerinde XRP’ye boşaltabileceği miktarı artıracaktı.

2018-2019’dan itibaren kısıtlamalar, XRP jetonlarının sayısı için geçerli olacak ve izin verilen maksimum boşaltmayı yılda 1 milyar XRP ile sınırlayacak.

2020 ve sonrasında, miktar yılda 2 milyar XRP’ye yükseltildi.

Jed Balance’a göre McCaleb, XRP fiyatlarının Nisan ayında 1,84 dolara yükseldiği ve 2,74 milyar XRP’yi boşalttığı bir dönem olan Ocak-Ağustos 2021 arasında XRP varlıklarının büyük bir bölümünü boşalttı. 

Eylül 2021’den Ocak 2022’nin başına kadar birkaç ay ara verdi ve o zamandan beri sürekli olarak XRP’yi boşaltıyor.

Veriler, McCaleb’in 2022 başından şu ana kadar 627,6 milyon XRP attığını gösteriyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap