Aave, Aşırı Teminatlandırılmış Stablecoin Piyasaya Sürmeyi Teklif Ediyor!

Aave protokolünü destekleyen merkezi kuruluş olan Aave Companies tarafından önemli açıklamalar yapıldı.

Aave, Aşırı Teminatlandırılmış Stablecoin Piyasaya Sürmeyi Teklif Ediyor!

Merkezi olmayan finans (DeFi) devi Aave, topluluk merkezi olmayan özerk kuruluşun (DAO’nun) onayına tabi olan GHO adlı aşırı teminatlı bir stabilcoin başlatma planlarını açıkladı.

Duyuru, Aave protokolünü destekleyen merkezi kuruluş olan Aave Companies tarafından Perşembe günü Twitter sayfasında yapıldı ve şu açıklamalar yapıldı: 

“GHO olarak bilinen Aave ekosistemine özgü, merkezi olmayan, teminat destekli yeni bir stabilcoin için bir ARC oluşturduk.”

Perşembe günü paylaşılan yönetim önerisine göre, GHO, kullanıcının tercihine göre birden fazla varlıkla teminatlandırılabilen, ABD dolarına sabitlenmiş, Ethereum tabanlı ve merkezi olmayan bir sabit para olacaktı.

Kullanıcılar, esasen sahip oldukları stablecoin’i ödünç aldıkları için, herhangi bir normal Aave kredisine göre pozisyonun fazla teminatlandırılması gerekecektir.

“Topluluk desteğiyle, GHO, Aave Protokolü’nde başlatılabilir ve kullanıcıların, sağlanan teminatlara karşı GHO’yu basmasına olanak tanır. GHO, kullanıcıların takdirine bağlı olarak seçilen çeşitlendirilmiş bir dizi kripto varlık tarafından desteklenirken, borçlular temel teminatlarından faiz kazanmaya devam edecek.”

Az Bilinen 3 Metaverse Altcoin!

GHO, Ethereum ana ağından dağıtılan merkeziyetsiz bir stablecoin olacak. Kullanıcılar GHO basmak için belirli oranda teminat sağlamak zorunda olacak. Kullanıcı bastığı GHO’yu geri iade ettiğinde teminatını alacak, GHO protokol tarafından yakılacak.

GHO üreten kullanıcılardan alınan swap faiziAaveDAO hazinesine aktarılacak.

Teklif ayrıca ‘danışmanlar’ olarak adlandırılan bir kavram ortaya koydu. Teklif onaylanırsa danışmanlar, GHO’nun güvenle üretilmesine ve yakılmasına yardımcı olacak. AaveDAO, GHO için teminat oranlarını piyasa koşullarına göre belirleyecektir.

Sonuç olarak GHO, merkeziyetsiz olacak, birden fazla varlık türüyle teminatlandırılabilecek, GHO karşılığında yatırılan teminatlardan faiz geliri elde edilebilecek ve Aave topluluğu tarafından yönetilecek.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap