Aavegotchi (GHST) Coin Nedir? Ne İşe Yarar? GHST Coin Yorum!

Aavegotchi (GHST) Coin Nedir? Ne İşe Yarar? GHST Coin Yorum!

Aavegotchi (GHST) coin, Aave protokolünde çalışan, merkezi olmayan finans için değiştirilemez bir tokenidir. Büyüyen NFT oyun dünyasının bir parçasıdır. Kripto ve DeFi’nin çeşitli yönlerini yeni bir blok zinciri oyun deneyimi ile birleştirir.

Basit bir ifadeyle, Aavegotchiler, stake ödülleri almak için DeFi teminatı olarak kullanılabilen oyun avatarlarıdır.

Kısaca

  • Aavegotchi, Merkeziyetsiz finans içinde bulunan cryptoKitties tarzı bir NFT oyunudur.
  • Proje, üç kripto alt sektörünü tek çatı altında topluyor.
  • GHST coin, blockchain oyununun yerel kripto para birimidir.
  • Oyuncular, oyuna katılmaları için çeşitli mekanizmalarla ödüllendirilir.
  • Dolaşımda 47 milyondan fazla ghst coin var.
  • GHST coin için tedarik sınırı yoktur.

Aavegotchi’yi (GHST) kim yarattı?

Ghst coin ekibi, merkezi olmayan finansal projelerde üretken deneyime sahiptir. Coder Dan, bilinen kurucu ortak Jesse Johnson ile çalışan takma adlı CEO ve kurucu ortaktır.

Pixelcraft Studios’un kurucusu ve COO’su ve altın destekli bir NFT koleksiyonu olan Bullionix’in yaratıcısı Johnson, Coder Dan ile birlikte geliştirmeyi yöneten bir endüstri emektarıdır.

Geçmişte Johnson, Çin’deki Intop Exhibition Co ve ZB Group da dahil olmak üzere çeşitli şirket ve firmalarda iş ilişkileri direktörü ve uluslararası pazar geliştirme müdürü olarak stratejik roller üstlendi.

Ekip ayrıca sanat yönetmeni ve Solidity ekip lideri gibi hayati rolleri üstlenen diğer takma adlı üyeleri de içeriyor. Aave’nin kurucusu Stani Kulechov, projenin danışmanıdır.

Aavegotchi nasıl çalışır?

CryptoKitties’e benzer şekilde, tokenlerin vücut rengi ve kişiliği gibi farklı nitelikleri vardır. Stake edilen bir varlık olduğundan, varlık sahibi jetonları herhangi bir noktada tasfiye edebilir, bu da NFT’yi tasfiye etmek ve Gotchi’nizi kaybetmek anlamına gelir.

Fince’de “hayalet” anlamına gelen Aave‘yi takip ettikleri için karakterler pikselli hayalet görünümlerine sahiptir.

Kasım 2020’de Aave, Pixelcraft Studios’a yatırım yaparak protokolün hizmet yelpazesine çekilişler getirdi. Projenin ana ağ lansmanının başlangıçta 4 Ocak’ta başlaması planlanıyordu, ancak bir yan zincir olarak paralel olarak çalıştığı Ethereum’daki yüksek işlem maliyetleri nedeniyle nihayetinde ertelendi.

Özellikle, Aavegotchi (GHST) coin, Tamagotchi benzeri bir oyun olarak çalışır, ancak blok zinciri kullanır ve Aave protokolüne dayanır. Oyuncular, GHST belirteçlerini kullanarak Gotchis’i NFT olarak satın alır ve ardından mini oyunlar oynayarak, kozmetik öğeler ekleyerek ve onlarla ilgilenerek avatarlarını yükseltir. Bir oyuncu Gotchis’ini yükseltmek için ne kadar çok zaman harcarsa, NFT’leri o kadar değerli olur. 

Oyuncular ayrıca ağ içindeki etkinliklerinde GHST coin kazanabilirler. Aslında oyunda, kullanıcıları Gotchi’nin deneyimine, nadirliğine, benzersizliğine ve sadakatine göre ödüllendirmek için düzenlenen ‘nadir çiftçilik’ sezonları da var. Kullanıcılar, bu şeffaf sıralama sistemine dayalı olarak her nadir çiftçilik turunda ödül alırlar.

Gotchi avatarları, oyun içi NFT koleksiyonları olarak da değerlidir. Ağdaki değer, büyüyen ağdaki aksesuarların genel alım ve satımından gelir.

Adından da anlaşılacağı gibi, Aavegotchi (GHST) coin, Aave protokolünde barındırılmaktadır. Kullanıcıların oyuna katılabilmeleri için bir MetaMask cüzdanı oluşturmaları ve bir Ethereum adresine sahip olmaları gerekmektedir. Aavegotchi oynamak için kullanıcıların ETH’ye sahip olması gerekir. Kullanıcılar ETH veya Poligon (MATIC) satın alabilir ve bir çapraz zincir işlevi kullanarak blok zincirleri arasında köprü kurabilir.

Son olarak, kullanıcılar oynamak için GHST coin satın almalı ve Aavegotchi ağına bağlanmalıdır.

GHST coin nedir?

GHST coin, blockchain oyununa katılmak için gereken yerel kripto para birimidir. 

Tokenin maksimum arzı yok, ancak dolaşımdaki arz, coinmarketcap verilerine göre şu anda 47.065.228.62 GHST.

Dağıtım protokolü, artan faydanın talebi ve dolayısıyla belirli bir süre boyunca fiyatı olumlu yönde etkilemesini sağlayan bir bağlanma eğrisine dayanmaktadır. Temel olarak, ağda ne kadar çok değer ve zaman harcanırsa, değer o kadar yüksek olur.

GHST coin ilk olarak 2020’nin 4. çeyreğinde iki turda dağıtıldı. Spesifik olarak, bir özel satış turunda 5 milyon jeton satılırken, ön satışta 500.000 jeton el alışverişi yapıldı. Yönetim ödülleri ve nadir çiftçilik, yatırımcıların tokeni (doğrudan satın almanın dışında) elde edebileceği iki yol daha.

Her iki turda dağıtılan jetonların hak kazanma süresi bir yıl (365 gün) olarak sabitlendi. Diğer yararlanıcılar, 1.000.000 GHST coin alan ekip ve ekosistem rezerv fonunu içeriyordu.

Aavegotchi’nin temel özellikleri nelerdir?

Aavgotchi’ler, Defi ağlarında da teminat olan oynanabilir varlıklardır. Bu NFT’lerin ekosistem içinde doğal faydaları vardır, öyle ki değerleri yalnızca oyun beklentilerine bağlı değildir. 

  • Bir Gotci ile etkileşim kurmak için, kullanıcılar Gotchi’ye LINK ve USDC gibi sözde aToken’ları yatırırlar. Bu, Coder Dan’in belirttiği gibi, faizin “cüzdanınıza gerçek zamanlı olarak doğal olarak tahakkuk etmesine” izin verir .
  • GHST coin sahipleri, bahisten getiri elde etmenin yanı sıra, OpenSea ve NFT ticaret faaliyetini destekleyen diğer pazarlarda da ticareti yapılabilen “yüksek kaliteli ürünler” kazanabilirler.
  • Şirketin geliri, mini oyun etkileşiminin yanı sıra sarf malzemeleri ve giyilebilir ürünlerin satışı için ücret alan bir ücret modeline dayanmaktadır.
  • Gotchi ne kadar nadir olursa, fiyat o kadar yüksek olur. Gelirler ayrıca önde gelen nadir çiftçilerle paylaşılarak tüm piyasa katılımcılarının toplam değerden pay alması sağlanır.

Alt Çizgi;

Aavegotchi, gelişen NFT meta veri tabanına benzersiz bir yaklaşımla yükselen bir projedir. DeFi kullanım durumlarını içerdiğinden, projenin daha da geliştirilmesi gereken benzersiz işlevleri ve yolları vardır. Oyuncular, oyunun tadını çıkarırken ve daha sonra takas edilebilecek, faiz kazanmak için veya bir kullanıcının Gotchi koleksiyonu için teminat olarak kullanılabilecek benzersiz Gotchi’ler yaratırken NFT’lerini yönetebilirler.

Aavegochi, NFT’lerin benzersizliğini ve merkezi olmayan finansın artan kullanışlılığını blok zinciri oyunlarıyla birleştirerek, niş kripto sektörlerini tek bir misafirperver çatı altında bir araya getirmeye çalışıyor. Fakat ne olursa olsun, kendi araştırmalarınızıda yapın ve yatırım kararınızı ona göre verin. Bu yazı sadece tanıtım amaçlı hazırlanmıştır. Herhangi bir tavsiye amaçlı yazılmadı.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap