AB Kara Para Aklama Yasası, Kripto Para Ödemelerini Engelleyecek mi?

AB Kara Para Aklama Yasası, Kripto Para Ödemelerini Engelleyecek mi?

Avrupa Birliği’nin önde gelen milletvekillerinden biri Salı günü, Avrupa Parlamentosu’nun yasayı oylamaya başlamasından birkaç saat önce, yeni kara para aklama kurallarının kripto para ödemelerini engellemeyeceğini söyledi.

Ekonomik ve Sivil Özgürlükler Komiteleri tarafından görüşülecek olan Kara Para Aklamayı Önleme Yönetmeliği, ödeyenin kimliğinin tespit edilemediği durumlarda, kendi kendine barındırılan cüzdanlardan yapılan ödemeler için 1.000 Euro’luk (1.080 $) bir limit getirecek.

Yeşiller partisinden bir Fransız milletvekili Damien Carême gazetecilere verdiği demeçte, “Kripto işlemlerini kesinlikle engellemiyoruz” dedi. “Sadece kimlik tespiti mümkün olmadığında.”

Parlamento adına yasayı müzakere etmekten müştereken sorumlu olan iki milletvekilinden biri olan Carême, metaverse’de kara para aklamayla ilgili hükümlere de atıfta bulunarak, bankacılık kontrolleri tarafından engellenen kirli paranın basitçe diğer sektörlere akmasını istemediğini söyledi. .

Oylamanın geçmesi halinde milletvekilleri, yasanın tutarlı bir versiyonunu çerçevelemek için blok üye devletlerini temsil eden AB Konseyi’nden müzakerelere başlayacaklar.

Geçen yılki bir taslakta Konsey, bankaların veya kripto sağlayıcıların anonimliği garanti eden kripto para birimlerini işlemesini engellemeye çalıştı ancak Carême, 2015 yılında AB Piyasaları tarafından zaten yasaklanmış oldukları için dash, monero ve zcash gibilerinin yasaklanmasına gerek olmadığını söyledi.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap