Avrupa Birliği Kripto Para Yasasını Kabul Etti;

27 ülke kripto paralar için anlaşmaya vardı.

Avrupa Birliği Kripto Para Yasasını Kabul Etti;

Avrupa Birliği (AB) politika yapıcıları, bloğun 27 üye ülkesinde kripto varlıklarını ve hizmet sağlayıcılarını düzenlemek için dönüm noktası niteliğinde bir mevzuat üzerinde bir anlaşmaya vardılar.

Dünyanın üçüncü en büyük ekonomisini temsil eden politika yapıcılar, yaklaşık iki yıldır Kripto Varlıklar Piyasası (MiCA) çerçevesinde pazarlık yapıyorlar. Perşembe günü olduğu gibi, yasama paketi, kripto para ihraç edenlerin “whitepaper” adı verilen bir tür teknik manifesto yayınlaması, yetkililere kaydolması ve stablecoinler için uygun banka tarzı rezervler tutması için gereksinimler şart koşuldu.

MiCA’yı AB’nin karmaşık yasama sürecinde görmekten sorumlu parlamenter Stefan Berger, politika yapıcıların bir anlaşmaya vardığını doğrulayan bir tweet attı. Haber, yaklaşık yedi saat süren görüşmelerden ayrılırken Avrupa Komisyonu’ndan Mairead McGuiness tarafından da memnuniyetle karşılandı.

McGuinness, kripto piyasalarında son haftalarda görülen türbülansa atıfta bulunarak, “Bence herkes artık düzenlenmemiş bir sektöre sahip olamayacağınızın farkında” dedi.

Bitcoin’in (BTC) Yasaklanmaması Benim İçin Önemliydi

Berger, “Avrupa, kripto varlıkları düzenleyen ilk kıta oldu. Parlamento, Komisyon ve Konsey, MiCA üzerinde anlaşmaya vardı. Rapörtör olarak benim için PoW [Bitcoin’in temelini oluşturan madencilik algoritması] gibi teknolojilerin yasaklanmaması önemliydi.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Ernest Urtasun, anlaşmanın bir kural içereceğini tweetledi. Büyük stablecoin’lerde sınırödeme aracı olarak yaygın olarak kullanılan, yani günde 200 milyon Euro’yu aşamayan işlemlere izin verilecek.

Anlaşmanın yeni detaylarını takip ediyoruz. Yeni bilgiler aldığımızda size sunacağım.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap