ABD Hazine Bakanı Önemli Kripto Para Raporu Yayınladı! Bitcoin Yükseliyor…

ABD Hazine Bakanlığı, dijital varlıkların düzenlenmesine ilişkin ilk raporunu yayımladı.

ABD Hazine Bakanı Önemli Kripto Para Raporu Yayınladı! Bitcoin Yükseliyor…

ABD Hazine Bakanlığı, dijital varlıkların düzenlenmesine ilişkin ilk raporunu yayımladı. Bitcoin habere tepki gösterdi ve 21.500 doların üzerine çıktı.

Birkaç dakika önce yapılan açıklamaya göre ABD kripto para regülasyonları konusunda yeni bir adım attı. Uzun süredir beklenen düzenlemelerle ilgili çok sayıda ABD’li yetkili hızlı bir şekilde sürecin tamamlanması gerektiğini söyledi. ABD Hazine Bakanlığı, dijital varlıkların düzenlenmesine ilişkin ilk raporunu yayımladı. Rapor, ABD Başkanı Joe Biden’ın diijtal varlıklarla ilgili yürütme emrine ilişkin yayımlanan ilk rapor olma özelliğini taşıyor.

Az Bilinen 3 Metaverse Altcoin!

Hazine Bakanlığı yayımlamış olduğu raporda, yabancı düzenleyicilerle nasıl çalışılabileceğini ele aldı. Joe Biden’ın kripto paralarla ilgili yürütme emrinin bir sonucu olarak yayımlanan rapor “Amerika’nın temel demokratik değerlerine saygı gösterilmesini sağlamayı” amaçladığını vurguladı.

Rapor Tüketici, yatırımcı, iş dünyasına işaret ederek birlikte çalışabilirliğin önemine dikkat çekti.

Rapora göre, düzenleyici çerçevenin politika hedefleri arasında ayrıca yasadışı finansman için kripto kullanımının azaltılması, finansal hizmetlere erişimin teşvik edilmesi, teknolojik ilerlemenin desteklenmesi ve “küresel finansal sistemde ABD liderliğinin güçlendirilmesi” yer alıyor.

Raporun kripto paralar için önemi ne?

Bitcoin ve altcoinler haberin etkisiyle yükseliş gösterdi. Bitcoin haberden sadece 2 dakika sonra 21.500 doların üzerine yükseldi. Altcoinler de Bitcoin’e (BTC) eşlik etti ve %5lik bir yükseliş gösterdiler. Kripto para dostu bir düzenlenme yapılması, Kripto paraların geleceğini garanti altına alabilir. Çünkü kripto dostu bir düzenleme gelmesi hem bitcoin, hemde altcoinler adına çok harika olacaktır. Bu rapordan sonra birkaç olumlu adım atılırsa, SEC Spot Bitcoin yatırım fonunu onaylayabilir. Çoğu uzmana göre Spot BTC yatırım fonu onaylanırsa, kripto para piyasasında çok daha sert bir yükseliş gelebilir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap