ABD Mali Hizmetler Komitesi, Stablecoin’ler İle İlgili Bir Duruşma Düzenliyor! Bu Tarihe Dikkat!

ABD Mali Hizmetler Komitesi, Stablecoin’ler İle İlgili Bir Duruşma Düzenliyor! Bu Tarihe Dikkat!

ABD Meclis Finansal Hizmetler Komitesi önümüzdeki hafta “Ödemelerde Stablecoin’lerin Rolünü Anlamak ve Mevzuata İhtiyaç Duymak” başlıklı bir duruşma yapacak. Duruşmanın odak noktası, durağan paraların bir ödeme alternatifi olarak kullanışlılığı olabilir. Kullanıcıların ve ekonominin genel savunmasızlığı da komitenin ele alabileceği bir diğer konudur.

Stablecoin piyasası, kripto endüstrisinin likiditesi için çok önemlidir. ABD Dolarına sabitlenen madeni paralar hızlı ve kolay bir şekilde dolar ile değiştirilebilirler.

Banka tasarruflarının güvenliği konusunda artan endişelerin ortasında, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mevcut mali kriz, özellikle kripto para birimleri ve stablecoin kullanımına dikkatleri çekti. Bu nedenle, zor zamanlarda servetini korumak isteyenler başka seçenekler aramaya başladılar.

Ancak, Dolara sabitlenmiş paralar sabitlerini 1 ABD dolarına kadar kaybetme riski taşıdığından, istikrarlı paralarla ilgili endişeler de vardı. Finansal Hizmetler Komitesi Üyeleri, 19 Nisan 2023’te stablecoin’lerle ilgili bir duruşma yapacaklar. USDC’nin arkasındaki şirket Circle’da Baş Strateji Sorumlusu ve Küresel Politika Başkanı Dante Disparte, soruşturmada ifade verecek olanlar arasında olacak.

Başkanın Mali Piyasalar Çalışma Grubu (PWG), Kasım 2021’de sabit paralar üzerine yaptığı çalışmasında, uygun gözetim ile sabit paraların perakende ödemelerin verimliliğini artırma potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Bu nedenle, yasa koyucular bu kategoriyi verimli uygulamalar için değerlendirmektedir, ancak düzenleyici netlik için bir son tarih belirlenmemiştir. ABD SEC ve CFTC tarafından kripto sektörü üzerindeki son baskıların ortasında, bu toplantı umarız stablecoin’leri çevreleyen düzenlemeleri açıklayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap