ABD Uzay Kuvvet Komutanı; Bitcoin ABD’nin Çıkarınadır. ABD Benimsemeli!

ABD Uzay Kuvvet Komutanı; Bitcoin ABD’nin Çıkarınadır. ABD Benimsemeli!

ABD Uzay Kuvvetleri kamutanlığınnda Binbaşı Jason Lowery, dünyanın süper güçlerinin Bitcoin blokları için dijital bir Soğuk Savaş’ta ağır silahlara karşı hashrate ile mücadele etmesi gerektiğini söylüyor.

Bir ABD Uzay Kuvvetleri uzmanından yeni bir MIT yüksek lisans tezi, bitcoin’in yalnızca bir tür internet parası olmadığını, Pentagon tarafından modern savaşta kullanılacak bir silah olduğunu iddia ediyor.

Binbaşı Jason Lowery, 400 sayfalık kapsamlı bir tezde, bitcoin’in çalışma kanıtı mutabakat mekanizmasının dünya güçlerinin savaş açma biçiminde büyük bir değişiklik sunduğunu iddia ediyor.

Politico’nun Perşembe günü bildirdiğine göre , Lowery karada çizmeler veya havada nükleer bombalar yerine ulusların Bitcoin blok ödülleri için rekabet ederek savaşmasını öneriyor .

“Uzay Kuvvetleri”, Aralık 2019’da oluşturulan ABD Silahlı Kuvvetlerinin en yeni markasıdır. ABD ve müttefik çıkarlarını korumak amacıyla yıldızların ötesindeki askeri kişileri organize etmek, eğitmek ve donatmaktan sorumludur.

Lowery’nin tezi Şubat ayında “Softwar: A Novel Theory on Power Projection and the National Strategic Significance of Bitcoin” başlığıyla kitap olarak yayınlandı. 

Tanıtım yazısı şöyle:

Biyoloji, evrim, antropoloji, siyaset bilimi ve bilgisayar teorisinden bilimsel kavramları kullanan Lowery, insan toplumundaki güç projeksiyonunun dinamiklerini özetliyor ve ortaya çıkan çalışma kanıtı teknolojilerinin (yani Bitcoin) neden dramatik bir etkiye sahip olacağına dair bir argüman sunuyor. insanların siber uzayda, siber uzaydan ve siber uzay aracılığıyla fiziksel güç yansıtması için insanları güçlendirerek küresel ölçekte nasıl organize olduklarına, işbirliği yaptıklarına ve rekabet ettiklerine dair.”

Lowery’nin bildirdiğine göre, Bitcoin’in konsensüsü, hizmet reddi saldırılarını caydırmak için kullanılabilir;

Varlığa bu mercekten bakılırsa, ağı korumak ve yerli kripto madenciliği için bir endüstri geliştirmek ABD’nin çıkarına hizmet eder.

Bitcoin ‘ulusal stratejik bir zorunluluktur’

ABD’li politika yapıcılara sert bir uyarıda bulunan önde gelenler, ülkenin küresel bir süper güç statüsünü kaybetmemek için derhal bitcoin’i desteklemesi ve benimsemesi gerektiğini savunuyor. Bu, sektör savunucularının yıllardır umduğu türden bir mesaj.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap