AIOZ coin nedir? Geleceği Var mı? Ne işe Yarar?

Blok zinciri tabanlı dCDN AIOZ Network hakkında bilgi aktarıyoruz.

AIOZ coin nedir? Geleceği Var mı? Ne işe Yarar?

Bu makalede Blok zinciri tabanlı dCDN AIOZ coin nedir? Aıoz coin ne işe yarar? gibi soruların cevabına değineceğiz.

AIOZ coin, kendi Blockchain’i üzerine kurulan ve dağıtılmış bir CDN olarak bilinir. AIOZ Network için kullanıcılar dünya genelinde herhangi bir yerde akış platformlarını güçlendirir ve daha geniş bir CDN oluşturur. Bu CDN’lerin içinde ise gerekli yedekli bellek ve depolama alanları vardır.

AIOZ Coin Nedir?

AIOZ Ağı, AIOZ’un kendi blok zinciri üzerine kurulmuş dağıtılmış bir CDN’dir. AIOZ Ağı’nda kullanıcılar, dünyanın herhangi bir yerindeki akış platformlarını güçlendirebilen geniş bir CDN oluşturmak için yedekli bellek, depolama ve bant genişliği kaynaklarını paylaşır. AIOZ’un amacı, dünyanın video akış şeklini değiştirmektir.

Bu Altcoin İçin Önemli Tarih Yaklaşıyor!

AIOZ CDN Nedir?

AIOZ CDN, blok zinciri tabanlı bir internet akışı sağlamayı amaçlar. CDN, yani Content delivery network, sunucular ve kullanıcılar arasındaki fiziksel coğrafi engelleri azaltarak web sayfası içeriğinin yüklenmesinde minimum gecikmelerle daha hızlı içerik teslimi sağlamak olan, yüksek oranda dağıtılmış bir sunucu platformudur.

AIOZ CDN, en gelişmiş blok zinciri teknolojisi sunarak geleneksel CDN’lerdeki akışın sıkışıklığını düzeltmeyi hedefler. Yani kısaca, blok zinciri tabanlı merkeziyetsiz bir internet akış geleceği yaratmayı planlamakta.

AIOZ CDN, ayrıca yalnızca daha iyi bir yayın hizmetinden daha fazlası olmayı hedeflediğini duyurdu. Buna göre AIOZ CDN kullanıcıları tokenlarla ödüllendiriliyor.

AIOZ Ağı’nın amacı nedir?

Herhangi bir video akış platformu/DApps, AIOZ CDN’nin üzerine inşa edilebilir ve “HUB nodes” ve “Worker nodes” ile genel AIOZ Ekosisteminin bir parçası haline gelebilir.

AIOZ CDN’nin amacı, herkesin kazanabileceği bir platform oluşturmaktır. Video akış platformları/DApps uygulamaları yaratıcıları ve ortaklarının yanı sıra bireysel kullanıcıların da tamamen kazanabileceği bir CDN olmaktır.

-AIOZ CDN, video akış platformları/DApps sağlayıcılarının finansal yüklerini hafifletebilir ve karlarını artırabilir. Çünkü AIOZ CDN bugünlerde yaygın olarak kullanılan CDN’lerden çok daha ucuzdur.

AIOZ CDN büyüdükçe ve genişledikçe (daha fazla “HUB Nodes” ve “Worker nodes” ekleneceği için) fiyat daha da düşecektir.

-İzleyiciler, AIOZ CDN üzerine kurulu çevrimiçi akış platformlarını kullanırken ikili avantajlar elde edebilir.

İzleyicilerin düşük çözünürlüklü videolar veya yavaş yükleme gibi rahatsız edici deneyimlerle artık karşılaşmayacaktır.

Buna ek olarak, AIOZ CDN’nin ortakları olan akış platformlarındaki videolara eklenen reklamları izleyerek de para kazanabilirler.

Tam bir reklamı izlemeyi bitirdikten sonra, izleyiciler, reklamın özelliğine, uzunluğuna ve popülaritesine göre belirlenen uygun sayıda AIOZ tokenı ile ödüllendirilir.

-İçerik yaratıcıları daha fazla gelir elde edebilir.

İçerik oluşturucuların ortalama maaşının gerçekten hak ettiklerinden çok daha düşük olduğu bir gerçektir.

Günümüzün popüler akış hizmetlerinin çoğu, ham videoları işlemek ve içeriği tüketicilere/izleyicilere dağıtmak için bulut hizmetlerine büyük miktarda para ödemektedir. Bu durum, AIOZ CDN ile işbirliği yapan platformlar için kesinlikle geçerli değildir.

Çünkü AIOZ CDN tarafından sunulan hizmetler yukarıda belirtildiği gibi ucuzdur. Sonuç olarak, içerik oluşturucuların yüksek maaş alma olasılığı daha yüksek olacaktır.

-AIOZ CDN üzerine kurulu platformlarda tanıtım yapmak, reklam verenler için uygun maliyetli bir çözümdür.

Reklamverenlerin AIOZ CDN’nin düşük fiyatından yararlanma şekli, içerik oluşturucularınkine benzer. Ayrıca, izleyicilerin reklam izleyerek token kazanabilme özelliği ile, yakın gelecekte AIOZ CDN üzerine kurulu platformları kullanan izleyici sayısının katlanarak artacağı düşünülmektedir.

Özetle, reklamcılar hedef kitlelerine etkili bir şekilde yaklaşmakla kalmaz, aynı zamanda maliyetlerden de önemli ölçüde tasarruf sağlar.

Benzer şekilde, AIOZ CDN, işlerini uzak bölgelerde veya sınırlı İnternet bant genişliğine sahip yerlerde genişletmeyi amaçlayan ancak izleyicilere sunulan videoların yüksek kalitesini (4K veya 8K’ya kadar) korumayı amaçlayan üst düzey (OTT) hizmetler (örneğin Netflix, Hulu vb.) için iyi bir seçimdir.

AIOZ CDN ayrıca, işletmeleri akış konusunda uzman olmayan ancak video içeriğini depolama talebi olanlar düşük maliyetli bir bulut çözümü sağlar. Atıfta bulunulan kitle grubu, sosyal ağ sitelerinin geliştiricileri veya Tiktok, Instagram, Tinder,…, veya elektronik gazetelerin geliştiricileri gibi uygulamalardır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Rasul. Kripto para sektörüne ilgi duyan bir üniversite öğrencisiyim. Bu Coin Nedir web sitesinde sizlere önemli gelişmeleri anlık sunuyorum.

Yorum Yap