Algorand (ALGO) Vakfı Hindistan’ı Seçti!

Algorand (ALGO) Vakfı Hindistan’ı Seçti!

Blockchain projesi Algorand (ALGO), dev nüfuslu ülkenin Web2 dünyasının arka planından Web3 dünyasının inovasyon merkezine dönüşümünü desteklemeyi amaçlayan bir projeyle dünyanın en kalabalık ülkesi Hindistan’a girdi. Milyonlarca Hintli, Silikon Vadisi şirketlerinden ve küresel bankalardan dış kaynaklı işler alıyor.

Algorand, bugün start verilen AlgoBharat’ın Hindistan’da kaydının yapılmayacağını, ancak özel bir ekibin dünyanın geri kalanıyla ilgili olarak Hindistan’da blockchain için gerçek dünyadaki faydaya odaklandığını göreceklerini söyledi. Bharat kelimesi Hindistan ulusunu temsil eder.

“Hindistan fiilen Web2’nin arka ofisiydi, değil mi? Algorand Vakfı başkan yardımcısı ve Hindistan ülke başkanı Anil Kakani, “İnovasyon başka bir yere götürülebilirdi” dedi. “En büyük gerçek dünya faydasına sahip olan blockchain kullanım durumları burada, Hindistan’da gerçekleşiyor.”

Son birkaç haftadır, AlgoBharat’ın teknoloji lideri Kakani ve Nikhil Varma, ülkenin mühendislik üniversitelerini ve blok zinciri dostu devletleri dolaşıyorlar ancak kural koyuculardan uzak duruyorlar.

ABD Hazinesinde Hindistan için kıdemli danışman olan Kakani, “Bu yıl kesinlikle düzenleyicilerle temasa geçeceğiz” dedi. “Burada Web3’e duyulan iştahı anlıyoruz. Düzenleyicilerle konuştuğumuzda, İtalya Ulusal Bankası ve Marshall Adaları CBDC projesi ile çalışma geçmişiyle geleceğiz.”

Hindistan’ın kripto konusundaki konumu, endüstrinin finansal hizmetlere erişimini yasaklamaya çalışan merkez bankasından 2022’de katı bir vergi rejimine geçti. G-20), aynı zamanda Web3 ve blockchain endüstrisinden kendisini kriptodan ayırmasını istiyor.

Varma, “Hindistan’da ortaya konmaya başlayan düzenleyici çerçevenin çok mantıklı olduğunu düşünüyoruz” dedi. “Hindistan’ın Web3 şirketlerini KYC ve AML yasalarıyla netlik için kara para aklamanın önlenmesi kurallarına tabi tutmak, alanı kurumsallaştırmanın bir işaretidir ve bunun olumlu olduğunu düşünüyoruz.”

Algorand’ın Hindistan planı üç sütuna ayrılmıştır – üniversitelerdeki eğitim ve etkinlikler yoluyla Web3 geliştirici tabanını genişletmek, Web2’den Web3’e geçiş yapan girişimlere odaklanmak ve merkezi ve eyalet hükümetleriyle yüksek profilli kullanım durumu ortaklıklarına odaklanmak.

Kakani, “Hükümetler ve bakanlıklarla bu ortaklıklar zaten gerçekleşiyor” dedi. “Milyonlarca olmasa da yüzbinlerce kullanıcıya sahipler ve biz onların sistemlerindeki önemli darboğazları Web2’den Web3 çözümüne geçirmek için geçişlerini kontrol altında tutmak istiyoruz.”

Şimdiye kadar Algorand, kişisel sağlık verilerini depolamak için 100 milyon NFT oluşturmak üzere Maharashtra eyaletiyle, Serbest Meslek Sahibi Kadınlar Derneği (SEWA) ile, Jawaharlal Nehru Technological University ve Indian School ile blockchain çözümleri oluşturan kadınların liderliğindeki işletmeleri desteklemek için ortaklıklar kurduğunu duyurdu.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap