Amerikalılar Metaverse’de Lider Olmak İstiyor!

Coinshares metaverse liderlik tablosu ile ilgili önemli verileri ortaya koydu...

Amerikalılar Metaverse’de Lider Olmak İstiyor!

Dijital Varlık Analisti Max Shannon’ın yakın tarihli bir raporuna göre, Amerikalılar kaynak yaratma konusunda lider oldukları için, Metaverse sektörüne en çok yatırım yapanlarda onlar.

Yazar, sektörün genç yaşına rağmen, 2021’den beri metaverse ile ilgili gelişmeler üzerinde çalışan çok sayıda şirketin ortaya çıktığını ve çoğunluğun Kuzey Amerika’da bulunduğunu tespit etti.

Raporda, daha doğrusu, tüm metaverse girişimciliğinin yarısının şu anda Kuzey Amerika’da yoğunlaştığı belirtildi. 

600 milyondan fazla nüfusa sahip olmasına rağmen Güney Amerika gibi bölgelerin tamamen geride kaldığını da sözlerine ekledi.

Shannon, Kuzey Amerika’nın ardından şirketlerin %31’i ile Asya-Pasifik bölgesi ve metaverse şirketlerinin %14’ü ile Avrupa Birliği’nin geldiğini söyledi.

Özellikle Shannon, sektördeki start-up’lar için bölgesel fon yaratma faaliyetinin oldukça önemli olduğunu öne sürdü;

“Metaverse’nin bölgesel olarak parçalanmış olması muhtemeldir. Metaverse içinde deneyimler yaratan ve sağlayan start-up’lara en fazla sermayeyi dağıtan bölge, Metaverse’in kurallarını yazma olasılığı en yüksek olan bölgedir.” Ve fon yaratma konusunda kimin öncülük ettiğine gelince – bunlar Kuzey Amerika şirketleri.

Shannon, fonlama turlarının sayısının CoinShares listesinde ikinci sırada yer alan Asya Pasifik bölgesinden %50 daha fazla olmasıyla amerialıların sermaye artırmak için daha sık fırsatlara sahip olduğunu söyledi.

Bölgesel Metaverse bağış toplama:

Ek olarak, rapor, 2020 yılına kadar istikrarlı bir şekilde büyürken, metaverse şirketlerinin popülaritesinin 2021’de patladığını ve bu noktada büyümenin yıldan yıla %193’e ulaştığını tespit etti. 

Büyüme, Sosyal medya devi Facebook’un kendi “Metaverse vizyonunu” ortaya koyarken kendisini Meta olarak yeniden markalaştırmasıyla aynı zamana denk geldi .

Sonuç olarak, rapor, metaverse’nin “toplum değiştiren” hale gelebilmesine rağmen, hala “son derece erken” olduğunu ve çoğunlukla teorik bir kavram olarak kaldığını söyledi. 

Shannon, “Şu anda çoğu ürün ve hizmetin kullanımı çok düşük ve ticari uygulanabilirliği kanıtlanmadı” dedi.

Bununla birlikte, uzun vadede, bazı ölçütlerdeki büyümenin “cesaret verici” olmasıyla birlikte, bazı şeylerin değişmesi muhtemeldir, Shannon, konuya yönelij şu açıklamaları yapıyor.

“Küresel önemi ortaya çıktıkça insanların şüpheciliklerinin ve tutumlarının değişeceğine inanıyoruz [ve] Metaverse’in bugünkü görünümünün 5, 10, 50 yıl ve sonrasında Metaverse’in neye benzeyeceğine hiç benzemeyecek. ”

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap