Amerika’lıların En Çok Sevdiği 13 Altcoin Açıklandı!

Araştırma firması Morning Consult, ABD'li yatırımcıların en çok sevdiği 13 altcoin'i açıkladı.

Amerika’lıların En Çok Sevdiği 13 Altcoin Açıklandı!

ABD’li yatırımcılar en çok hangi altcoin projelerine yatırım yapıyor? En çok hangi coinlere ilgi duyuyor?

Bucoinedir.com olarak sizler için derledik.

ABD Hazine Bakanı Yellen’in yayınladığı birlikte çalışılabilir kripto para raporundan sonra piyasada yükseliş görüldü. Geçtiğimiz saatler de 22.000 doları deviren Bitcoin, an itibariyle 21.849 dolarda işlem görüyor.

Araştırma firması Morning Consult’un 7 Temmuz tarihli raporu, ortalama Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yetişkin tüketici duyarlılığının Ocak ortasından bu yana %13,5 düşmesine rağmen, kripto sahipleri arasındaki güvenin nispeten daha iyi olduğunu ve aynı dönemde sadece %8,1 düştüğünü gösteriyor.

Raporda, yılda en az 100.000 dolar kazanan Y kuşağı erkeklerinin kripto para sahibi olma olasılığı en yüksek kişiler olduğu belirtiliyor. Ayrıca Z kuşağı yetişkinleri de oldukça yüksek düzeyde kripto sahipliği gösteriyor. Rapor, ankete katılanların tahminlerini hedef göstererek, kripto paraların önümüzde ki 6 ay içinde 38.000 dolar olmasını bekliyor. Rapor, ankete kalılan yatırımcıların, kripto paraları bir teknolojiden daha çok para kazanma aracı olarak gördüklerini açıkladı. Yayımlanan rapora göre ABD’li kripto para yatırımcıların %75’in 1 Bitcoin’i (BTC) bulunuyor.

 USDC ve SOL ise Ocak ayından bu yana mülkiyette %4 artış kaydetti.

Yukarda gördüğünüz kripto paralar, Ankete katılanların en çok tuttuğu kripto paralardır. ABD’li yatırımcıların büyük çoğunluğu Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin‘e (DOGE) ilgi duyuyor. Cardano, Solana, Polkadot gibi kripto paralar listenin ilerleyen sıralarında bulunuyor.

Kripto para piyasasına düzenleme gelmesini isteyenlerde rapor içerisinde bulunan önenli konulardan biriydi.

Amerika’lılar, geçmiş ankete kıyasla piyasaya sert bir düzenleme gelmesini istiyor.

Düzenleme gelmesini isteyen yatırımcı sayısındaki artışın en büyük sebebi, Terra (LUNA) skandalı olarak görünüyor.

Youtube kanalımıza abone olarak da birçok yeni bilgiye ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap