Analist; Bitcoin %33 İndirim İle İşlem Görüyor! Fiyat Bu Olmalı!

Analist; Bitcoin %33 İndirim İle İşlem Görüyor! Fiyat Bu Olmalı!

Capriole Investments’ın kurucusu Charles Edwards, son tweet’inde Bitcoin’in mevcut fiyatının hala önemli ölçüde altında olduğu değerlendirmesini paylaştı. Hash Ribbons göstergesinin yaratıcısı ve on-chain modellerin önde gelen yayıncılarından biri, Bitcoin’in şu anda gerçeğe uygun değerine göre %33 indirimle işlem gördüğünü belirtti.

Bitcoin döngüsünün simetrisi ve temel verileri, gerçekten Bitcoin’e özgü bir şey. Bunun yalnızca kurcalamaya dayanıklı varlıklarda, yalnızca Bitcoin’de bulunan bir özellik olduğundan şüpheleniyorum,” diye yazdı Edwards. 

Analiste göre BTC’nin gerçeğe uygun değeri, Bitcoin’in yalnızca ağı korumak için harcanan enerjiye dayalı olarak hesaplanan enerji değerinden elde ediliyor. Edwards, “Bitcoin’i yalnızca madencilik için kullanılan watt enerjiye göre değerlendiren temiz, basit bir denklem” diyor.

Şu anda, Bitcoin Enerji Değeri 42.000 $’dır, bu da BTC’nin %33 oranında düşük değerde olduğu anlamına gelir. İlginç bir şekilde, hem fiyat hem de hashrate, yılın başından bu yana keskin bir şekilde arttı. Bu nedenle, Bitcoin Aralık ayından bu yana %70 artmasına rağmen, fiyat ve enerji değeri arasındaki göreli değer farkı yalnızca çok fazla. BTC bu nedenle şu anda yaklaşık 28.000 $ ile, fiyatın 17.000 $’ın altında işlem gördüğü Aralık 2022’de değerinin altında olduğu ölçüde düşük değerleniyor.

Edwards ayrıca, mevcut düşük değerleme aşamasının, Bitcoin’in 285 gün boyunca Enerji Değerinin altında işlem gördüğü 2018 ayı piyasasına benzediğini belirtti. Şu anda BTC, adil fiyatının 298 gün altında.

Bitcoin’in gerçeğe uygun değeri, fiyatla birlikte arttı. Bitcoin, Enerji Değerine göre bugün 42.000 $ değerinde ve 2018’in en düşük seviyeleriyle karşılaştırılabilir uzunlukta bir düşük değerleme dönemi gördü.

Organik Talep Nedeniyle Bitcoin Fiyatı Artıyor

Edwards, Kasım 2022’de FTX dolandırıcılığının en düşük seviyelerinden bu yana Bitcoin’in önemli fiyat artışının organik spot alımdan kaynaklandığını da tartışıyor. Türev piyasasındaki spekülatörlerin yönlendirdiği önceki rallilerin aksine, şu anda çok daha sağlıklı bir fiyat değerlenmesi var.

Bundan iki olumlu sonuç çıkaran Edwards’a göre, türevlerin spot hacme oranı, 2018’de BTC kalıcı takaslarının yaygın olarak benimsenmesinden bu yana hiç bu kadar düşük olmamıştı. İlk olarak, fiyat artışı organik talepten kaynaklanmaktadır; ikincisi, “bu boğa döngüsünde inanılmaz derecede erkendeyiz.”

Basın zamanında, BTC fiyatı 28.047 dolardı. Dün, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun Interpol Kırmızı Bülteni aldığı söylentisi üzerine fiyat kısa bir süre için 1.000 dolardan fazla düştü ve 27.207 dolara düştü. Söylenti, hedef gösterilen Changpeng Zhao tarafından sahte haber olarak çürütüldü.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap