Analist; Bitcoin, Mayıs’ta Bu Fiyata Yükselecek!

Analist; Bitcoin, Mayıs’ta Bu Fiyata Yükselecek!

K33 Research kıdemli analisti Vetle Lunde’ye göre, Bitcoin (BTC) 2019’un başındaki yükselişini yakından takip ediyor ve fiyatlar önümüzdeki ay yaklaşık 45.000 $’a kadar yükselebilir.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi bu yıl %80 yükseldi ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq endeksi de dahil olmak üzere geleneksel risk varlıklarını önemli bir farkla geride bıraktı. Ralli, fiyatların %76 düştüğü ve Kasım 2022’de dibe vurduğu 12 aylık düşüşün ardından geldi.

Lunde’ye göre düşüş ve ardından gelen toparlanma, uzunluk ve gidişat açısından 2018-19 ayı piyasasında görülen modele benziyor.

Lunde, geçen hafta müşterilere gönderdiği bir notta, “Her iki döngüde de dipler yaklaşık 370 gün sürdü. “2018’de ayı piyasası rallisi, 29 Haziran 2019’daki 2017 zirvesinden 556 gün sonra zirveden %34 düşüşle zirveye ulaştı.”

Lunde, “Fraktal devam ederse tarihin benzer bir şekilde tekrar etmesi pek olası olmasa da, BTC 20 Mayıs civarında 45.000 $ ile zirve yapacaktır” dedi.

Bitcoin, 2018’de %84 düştü ve fiyatlar Aralık ayında 3.100 dolara yaklaştı. Trend, sonraki aylarda değişti ve fiyatlar 2019’un başında 3.700$’a, Haziran sonunda ise 13.800$’a yükseldi.

Bitcoin’in yıldan bugüne yükselişi, Twitter’daki kripto gözlemcileri arasında yaygın olarak “nefret edilen bir yükseliş hareketi” olarak anıldı, birkaç önde gelen tüccarın ilk çeyrekte sürekli bir satış için konumlandığı düşünüldü.

“Nefret edilen” bir boğa piyasası tipik olarak en yüksek karamsarlık sırasında başlar. Uzatılmış bir düşüş beklentisiyle riski azaltan yatırımcılar, yetersiz pozlamaya başladıklarında ve yükseliş kervanına katıldıklarında, hararetli bir seviyeye ulaşır.

“2019’daki nefret dolu ralli, BTC 2017 ATH’sinden %40-60’lık bir düşüşle ticarete devam etmeden önce önemli bir zirve ile sona erdi.” “2023’ün başlarındaki ralli, nefret edilen bir rallinin tüm özelliklerini taşıyor.”

Lunde

CMC verilerine göre Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 29.850 dolardan el değiştirdi ve gün için %1,5’lik bir düşüşü temsil ediyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap