Analist: Bu 2 Altcoin %800 Artış Yapabilecek Potansiyele Sahip!

Ünlü analist IPFS özelliğine sahip 2 altcoine dikkat çekerek orta vadede artışın gelebileceğini söyledi.

Analist: Bu 2 Altcoin %800 Artış Yapabilecek Potansiyele Sahip!

Altcoin Buzz analistlerinden Stu, 2 altcoine dikkat çekerek bunların büyük potansiyel barındırdığını söyledi. Sizler için analistin yaptıkları bu tahminleri derledik.

Merkeziyetsiz depolama, son zamanlarda NFTlerin yaygınlaşması ile oldukça ön plana çıktı. Hatta bu teknoloji, blokzincirin üzerine inşa edilen ilk teknoolojiler arasında yerini korumaktadır. 2014 yılında bu alanda çalışmalar yapmaya başlayan Siacoin ve Filecoin gibi şirketler sektörün en büyük altcoinleri arasında yerini korumaya devam ediyor.

Arweave (AR) coin

Arweave kalıcı depolama çözümü sağlayan ve çok dikkat çeken projelerin arasında geliyor. Analist Arweave coin’e dikkat çekerek, kullandığı teknolojinin merkeziyetsiz depolama alanında ki en iyi teknoloji olduğunu ve en iyi çözümü sunduğunu söyledi.

Arweave, merkezi olmayan mimarisi ile bilgi kalıcılığını uygun maliyetli ve ölçeklenebilir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Protokol, web sitelerinin ve uygulamaların kalıcı olarak depolandığı ve bilgilerin kaynağının izlenebildiği yeni bir web sürümü olan “permaweb” için temel oluşturur. Arweave, Arweave belirteci (AR) ile veri depolama sağlayıcılarını finansal olarak teşvik eder. Projenin benzersiz blok örgü mimarisi, madenci içeriği denetleme politikaları ve kullanıcı dostu yaklaşımı, Arweave’i zaten mevcut olan çok sayıda merkezi olmayan depolama ağı seçeneklerinden ayırıyor.

Filecoin (FIL)

Filecoin merkeziyetsiz depolama alanında ki en büyük projeler arasında lider konumdadır. 27. sırada bulunan FIL coin, bireylerin ve kuruluşların kullanılmayan depolama alanlarını Filecoin kripto para birimi karşılığında kiralamalarına izin veren merkezi olmayan bir depolama ağıdır.

Ağ, geleneksel bir dosya yolu veya adresi yerine benzersiz bir kriptografik karma kullanarak dosyaların depolanmasına ve alınmasına izin veren Gezegenler Arası Dosya Sistemi (IPFS) protokolünün üzerine inşa edilmiştir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap