Analist; Cardano, Solana’dan Daha Güçlü!

Cowen son zamanlarda yaşanan olayları değerlendirdi ve Cardano-Solana karşılaştırması yaptı...

Analist; Cardano, Solana’dan Daha Güçlü!

Analist Benjamin Cowen, bilgisayar korsanlarının Solana’nın ağından para çalmasının ardından Cardano’nun Solana’dan daha iyi olduğunu iddia ediyor.

Bir süredir, çeşitli blok zinciri ağlarından hangisinin diğerlerinden daha iyi olduğu konusunda devam eden bir tartışma var. Tartışma bazen hayranların en sevdiklerinin en iyisi olduğunu iddia ettiği iki kanala kadar iniyor.

Cardano ve Solana blok zincirleri arasındaki rekabet son zamanlarda hararetli bir konu. Ancak analiste göre Solana, özellikle güvenlik ve güvenilirlik konusunda savaşı kaybediyor gibi görünüyor. Birincisi, Cardano ağı hiç saldırıya uğramadı ve son beş yıldır çevrimdışı olacak kadar kesinti yaşamadı .

Öte yandan, Solana bu iki konuyu çeşitli vesilelerle ele almıştır. En son olay Ağustos 2022’nin başında meydana geldi. Haftanın başlarında  Bucoinedir.com tarafından bildirildiği gibi, Solana ağı saldırılarla tehlikeye girdi ve yaklaşık 8.000 cüzdandan yaklaşık 5,8 milyon dolarlık bir kayba yol açtı. Neyse ki, Binance borsası tarafından yapılan bir ön araştırma, saldırının soğuk depodaki ve merkezi borsalardaki donanım cüzdanlarını etkilemediğini belirledi.

En güncel araştırmalar ayrıca Solana Exploit’in Eğim Cüzdanına Bağlı olduğunu ve Blockchain’in Kendisi Ödün Vermeden Kaldığını gösteriyor.

Ancak talihsiz olay, Crypto Quant’tan Benjamin Cowen gibi insanların Cardano’yu Solana’dan çok daha iyi ve daha büyük ilan etmesine yol açtı. Benjamin bu amaçla bir tweet gönderdi ve Cardano severler onunla aynı fikirde görünüyor.

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson kısa süre önce Solana ile İşbirliği Olasılığını yok saydı ve Eski Nintendo Konsollarıyla Karşılaştırdı.

İlginç bir şekilde, hack olayının Solana’nın piyasa durumu üzerinde fazla bir etkisi olmadı. Şu anda, SOL son 24 saatte %1.2 artışla $39 civarında işlem görüyor. kripto para hala grafiklerde ilk 10’da yer alıyor, Solana sıralamada 9. sırada bulunurken, Cardano 8. sırada bulunuyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap