Analist, İyi Olduğunu Düşündüğü Masternode Altcoinlerini Açıkladı!

Analist, İyi Olduğunu Düşündüğü Masternode Altcoinlerini Açıkladı!

Ünlü analist Masternode coinlerine yönelik fikirlerini paylaştı.

0

Ünlü analist yükseliş beklediği masternode altcoin‘lerini açıkladı! Analistin açıklamalarını sizler için derledik. Fakat analist tahminlerinin riskli olduğunu bilmeniz ve buna göre risk almanız gerekiyor.

Masternode  Nedir?

Açık blockchain ağlarındaki transferleri ve oluşturulan blok bilgilerini işleyen node isimli bilgisayarlardan daha fazla yetkiye sahip olan, yetkilendirilmiş operatörlere Masternode denir.

İş İspatı (Proof of Work, PoW) konsensüs algoritması kullanan ağlarda “light” ve “full” olmak üzere iki çeşit node yer alır. Light node, yani hafif düğümler sadece blokların başlık (header) bilgilerinden sorumluyken tam düğümler (full node), gerçekleşen işlemleri depolar, kurallara uygun biçimde denetler ve doğrular. 

Hisse İspatı (Proof of Stake, PoS) algoritması üzerinde çalışan Masternode ise, merkeziyetsiz blockchain sistemlerindeki ağ sunucuları olarak çalışırlar. Ağ kuralları dahilinde kendilerine yüklenen işlevleri yerine getirirken, normal katılımcılarının sahip olmadığı ayrıcalıklara sahip olurlar.

Masternode, zincir üzerindeki işlemleri doğrulama hakkı elde edebilmek için belirlenen miktarda kripto parayı elinde tutması ya da sisteme kilitlemesi gerekir.

Analistin Yükseliş Beklediği Altcoin’ler

Syscoin (SYS)

Syscoin Coin, ölçeklenebilir olan güvenilir bir birlikte çalışabilirlik, token, varlık mikro aktarımları ve bitcoin-core uyumlu güvenlik sağlayan Syscoin Platformunun yerel token’ıdır. Platformun ikinci veya üçüncü taraf likidite sağlayıcılarına ihtiyaç duymadan herhangi bir Ethereum standardı ERC-20 token’ı ile birlikte çalışabileceği ifade ediliyor.

Ayrıca halihazırda Bitcoin madenciliği için harcanan enerji kullanılarak çıkarılabilen, SHA-256 birleştirilmiş madencilik proof-of-work algoritmasını kullanıyor. Syscoin Platformu, ölçeklenebilir bir hizmet katmanı olarak bir masternode ağı kullanıyor.

Flux (FLUX)

Merkezsiz cloud altyapısının en son projelerinden biri Flux’dır. Flux ile uygulamalar aynı anda çok sayıda sunucuda barınır ve bakım yapılabilir. Birlikte çalışabilir, merkezi olmayan, AWS benzeri bir geliştirme ortamı, tamamen işlevsel bir merkezi olmayan bilgi işlem hizmetleri ve hizmet olarak Blockchain çözümlerinden oluşan bir koleksiyon olan Flux Ecosystem tarafından sağlanmaktadır.

Dash (DASH)

Dash, açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Bitcoin protokolünden çatallanan bir altcoindir. Aynı zamanda, “ana düğümler” adı verilen, kullanıcılarının bir alt kümesi tarafından yönetilen, merkezi olmayan bir özerk organizasyondur (DAO).

Kripto para dünyasının yaramaz çocuğu olarak tanımlayabileceğimiz Dash her ne kadar düşüşte olsa da kullanıcılarına şu tarzda vaatlerde bulunuyor;

  • Yukarıda da anlattığımız üzere Dash’in en önemli özelliği gizlilik. Dash’in coin karıştırıcı servisleri kullanarak sağladığı gizlilik avantajı sayesinde kendini açık etmek istemeyen kullanıcılar hem kendi kimliklerini koruyabiliyor hem de gizlilik sayesinde Dash coinlerini daha rahat bir şekilde muhafaza edilebiliyor.
  • Bitcoin’de mevcut olan birçok problemi çözdüğünü iddia eden Dash, kullanıcılarına hızlı veri aktarımı vaat ediyor. Bu sayede kullanıcıların daha hızlı işlem yapıp zamandan kar etmelerini sağlıyor.
  • Dash sistemi kendi kendini idare etmesi üzerine kurulmuş bir sistemdir ve dışa kapalı özerk bir yapıyor sahiptir. Kendi kendini yönetebilen Dash dışarında bir yardım almaması sebebiyle kullanıcılarından aldığı ek masrafları mümkün olduğunca aşağıda tutuyor.

Horizen (ZEN)

Horizen (ZEN) Coin projesinin amacı, saldırılara karşı minimum %51 oranında koruma sunan ağ yaratmak ve gizli işlemler yapabilen coin geliştirmektir. Proje bu amacına ulaşmıştır. Projenin bir diğer hedefi ise ZK-Snark adlı ölçeklendirmeyi kullanarak hızlı işlemeler yapılmasını sağlamaktır. Saniyelik transferler ve saniyeler içerisinde onay alınan alım-satım işlemleri yapılmaktadır. Horizon’da staking işlemlerinde yüksek güvenlikli cüzdan oluşturmaya kadar her alanda kullanılmaktadır. ZEN Coin hakkında yatırımcı ve analist yorumlarına bakıldığında olumlu ifadelere rastlanmaktadır. Yatırımcılar yorumlarında Pow ve Pos konsensüsten aynı anda yararlanma koşullarından memnun olduklarını belirtmektedirler. Analistler ise Pow’un iş kanıtı ana zincirini kurarak güven verdiğini ve yan zincirlere eklenen Pos’un pasif gelir sunmasının avantaj sağladığını aktarmaktadırlar.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Rasul. Kripto para sektörüne ilgi duyan bir üniversite öğrencisiyim. Bu Coin Nedir web sitesinde sizlere önemli gelişmeleri anlık sunuyorum.

Yorum Yap