Analist; Kanıtlar Bitcoin’de (BTC) Düşüşün Geleceğini Gösteriyor!

Geniş çapta takip edilen bir kripto analisti, Bitcoin'in ( BTC ) yeni bir boğa koşusu başlatmadan önce daha fazla düşebileceğine dair kanıtlar olduğunu söylüyor.

Analist; Kanıtlar Bitcoin’de (BTC) Düşüşün Geleceğini Gösteriyor!

Yeni bir video güncellemesinde, önde gelen kripto analisti Benjamin Cowen, 784.000 YouTube abonesine, piyasa değerine göre en iyi kripto varlığının, bir sonraki kripto boğa piyasasını görmeden önce hala 10.000-12.000 $ aralığına düşme potansiyeline sahip olduğunu söylüyor .

Analizini bir dizi teknik, zincir üstü ve duygu temelli göstergeye dayandıran Cowen, tıpkı Bitcoin’in geçen yıl Haziran ayında 18.000 doların altına düşmesinin ardından yeni bir taban oluşturması gibi, BTC‘nin potansiyel olarak başka bir düşüş yapma konumunda olduğunu söylüyor.

“[Bitcoin]’in düşebileceğini gösteren yeterli kanıt var, bu yüzden bu olası sonuca karşı açık fikirli olacağım, tıpkı yazın geri döndüğümde birçok insanın Haziran’ın dip olduğunu söylediği zamanlar gibi. Pek çok insan o zamanlar hazirana dip diyordu ve öyle değildi, değil mi?

Cowen

Cowen’a göre, Bitcoin‘in dibi, azalan kayıplar nedeniyle potansiyel olarak 10.000 $ seviyesinde işlem görebilir; Bu, BTC’nin zirveden dibe düşüşünün her döngüde azaldığını öne süren bir kavramdır.

Cowen, BTC’nin son üç kez bir ayı piyasasına tanık olduğunu, önceki zirvesinden en az %84 düştüğünü belirtiyor.

“10.000 $ veya 12.000 $’a düşebilir ve yine de azalan kayıplar yaşayabiliriz. Zirveden %84 aşağı inmemiz için, 10.000 doların altına inmemiz gerekiyor, yani bu seviye civarında hala biraz hareket alanınız var, daha düşük bir fiyata gitmek için hala biraz hareket alanınız var ve hala teknik olarak kayıpları azaltıyor…

Nihayetinde, 2023’ün en hafif tabirle dalgalı bir yıl olacağını düşünüyorum, ister 15.000 $ ister daha düşük bir dip seviyesi olsun, yavaş yavaş toparlanmaya ve bir yerde bir dip bulmaya çalışacağımız bir toparlanma yılı olacak ve sonra yavaş yavaş yükseleceğiz. BT.”

Cowen

2018’in sonlarına ait tarihsel verilere bakıldığında Cowen, Bitcoin’in dibinin Federal Rezerv’in nihai faiz oranıyla veya ajansın hedef olarak belirlediği uzun vadeli nihai faiz oranıyla ilişkili olduğunu belirtiyor.

“Son döngüde Bitcoin’in, Fed nihai faiz oranına ulaştığında dibe vurduğunu biliyoruz… Bitcoin, biz nihai faiz oranına ulaştığımızda [3.000$] seviyesinde dibe vurdu ve ardından Fed gevşemeye başladığında, Bitcoin geri geldi, ancak daha yüksek bir dip yaptı. ”

Cowen

Bitcoin, son 24 saat içinde %9,37’lik bir artışla bu yazı yazılırken 22.382 dolardan işlem görüyor.

İlgili video;

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap