Analistler; Ethereum 2.0’dan Sonra Bu Altcoin’e Göç Başlayabilir!

Ethereum 2.0'ı beklerken, analistlerde bir altcoine madencilik göçü yaşanmasını bekliyor.

Analistler; Ethereum 2.0’dan Sonra Bu Altcoin’e Göç Başlayabilir!

Ethereum, hergeçen gün Pos’a geçmeye biraz daha yaklaşıyor. Eylül ayında geçiş yapılması beklenirken, bazı analistlere göre, Ethereum’un geçişi en çok bu altcoin’e yarayacak;

Madencilerin Ethereum Classic’e Geçiş Yapması Bekleniyor

Ethereum Classic, Temmuz 2016’da piyasaya sürülen Ethereun’un bir hard fork’u olarak tanımlanabilir. Projenin temel işlevi, merkeziyetsiz uygulamaları kendi bünyesinde barındırma ve destekleme özelliğine sahip bir akıllı sözleşme görevi görmesi. Ethereum Classic, 3,6 milyon ETH’nin çalınmasıyla sonuçlanan büyükçaptaki bir hack olayından sonra ilk olarak mevcut Ethereum blok zincirinin bütünlüğünü korumak için çaba sarf etmesiyle biliniyor. Ethereum 3,6 milyon ETH’in geri verilmesine imkan sağlanmışken Ethereum Classic zinciri olduğu gibi devam ettirmiştir.  Ethereum topluluğu bir hard fork ile devam etti ve projeyi Ethereum Classic’ten ayırdı. Bir kez daha, Ethereum topluluğu, ekositemin iş kanıtından (PoW) hisse kanıtına (PoS) geçiş yapmaya hazırlandığı kritik bir yol ayrımında. Bu nedenle, analistlere göre Ethereum yatırımcıları ve madencilerinden oluşan bir grubun, iş kanıtı kullanan blok zinciri Ethereum Classic’e geçmesi muhtemeldir. 

Tabi bunun sadece bir tahmin olduğu unutulmamalıdır…

Ethereum Classic (ETC) Coin Nedir?

thereum Classic, akıllı sözleşmeler kullanarak yürütülen açık kaynaklı, merkezi olmayan, blok zinciri tabanlı dağıtılmış bir kripto para birimi platformu olarak bilinmektedir. Ethereum Classic, orjinal Ethereum ağının hacklenmesinin bir sonucu olarak 2016 yılında kurulmuştur. Orijinal Ethereum blok zinciri, özünde Ethereum Classic ve daha yeni olarak bilinen Ethereumolmak üzere ikiye bölünmüştür.

“Kod Kanundur” ilkesine dayanan akıllı sözleşmeler, programlandığı gibi kendi kendine çalışabilen, kendi kendini yürüten otonom dijital uygulamalardır.

Her türlü gelişmeden anında haberdar olmak için YoutubeTwitter ve Telegram kanalımızı takip edebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.