Analistlerden Ons Altın Yorumları; FED Altın Fiyatlarını Nasıl Etkileyecek?

Altın fiyatları hafif toparlanma görürken, FED haftası yatırımcıları korkutmaya başladı...

Analistlerden Ons Altın Yorumları; FED Altın Fiyatlarını Nasıl Etkileyecek?

Bucoinedir.com olarak bu yazımızda, analistlerin altın tahminlerini ve altın yorumlarını derledik. Altın fiyatı, yatırımcıların bu haftaki Fed faiz artırımı kararı ve ABD’nin 2. Çeyrek GSYİH açıklaması öncesinde temkinli bir duruş sergilemesiyle bu Pazartesi şimdiye kadar kayıp ve kazançlar arasında dalgalanıyor . Euro bölgesi ve ABD ön S&P Global iş PMI’larının geçen Cuma günü hayal kırıklığına uğramasının ardından durgunluk korkuları yaygın. ABD tahvil piyasaları yükseldi, bu da Hazine getirileri pahasına külçeyi artırdı. Altın tüccarları da, Apple Inc. ve Alphabet Inc. gibi ABD’li teknoloji devlerinden kartlarla ilgili bir dizi kazanç raporuyla tedirgin olmaya devam ediyor. Yatırımcılar ayrıca Fed’in Çarşamba günü 75 baz puanlık faiz artırımına hazırlanırken ABD Dayanıklı Tüketim verilerini sabırsızlıkla bekliyor.

Altın için iyi haberler de var

Ayrıca altın alıcıları için iyi gelişmelerde yaşanıyor. Dolar gücünü koruyor olsada, global finans piyasaasında etkisini kaybedebilir. Panik yatırımcılar arasında büyüyor. Amerika’da enflasyon sorunu baş gösterdiği için, stagflasyon (piuasada durgunluk) korkusu artıyor.

Dümyanın en büyük bankalarından biri olan Bank of Amerika, piyasalarda yaşanabilecek bir durgunluk konusunda açıklamalar yaptı ve manşetlere girdi. Birçok piyasa uzmanı ABD’nin bir durgunluğun içine halihazırda girmiş olduğunu düşünüyor.

Piyasa Uzmanı; Yükseliş biraz uzakta kalıyor

Piyasa yorumcusu Money Crashers CEO’su Andrew Schrage, konuya yönelik açıklamalarına şu sözleri ekliyor.

Yaşanan hafif toparlanmalara rağmen, sert yükselişlere uzak kaldığımızı belirtmek isterim. Ayın son gününe kadar altın ve dolar ters hareketlerini sürdürecektir. Fakat gelecek ayın sonunda dolar da yeni yükselişlere şahit olabiliriz.

Christopher Lewis Altın önemli bir noktada seyrediyor

Piyasa analisti Christopher Lewis, yeni bir açıklamasında altının teknik haritasını çizdi. Avrupa birliğinin 50 bazlık faiz artışının piyasaları şoke ettiğini söyleyen Lewis, bu sayede altının yukarı yönlü bir yolculuğa uzandığını söyledi. Bu sayede dolar kötü etkilendi ve sarı metal yükseliş yaptı.

200 haftalık EMA’nın bulunduğu 1.680$’a dikkatleri çeken analist, özellikle short konusunda temkinli olunması gerektiğini söylüyor.

Danny Sckul; Altın için 2023 harika bir yıl olacak

Ünlü piyasa yorumcularından biri olan Sckul, altın için 2023 yılında çok büyük bir yükseliş bekliyor. Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir yayında altın için hedeflerini açıklayan uzman, 2023 yılının 1.çeyreğinde 2.300 dolarlık bir yükseliş bekliyor. Sckul’a göre ABD ve diğer ülkeler enflasyonu uzun bir süre kontrol altına alamayacak.

Fed faiz kararı bu hafta açıklanıyor

Bu hafta tüm yatırımcıların gözü açıklanacak olan FED tutanaklarında. Tüm piyasaların merakla beklediği faiz oranları bu hafta açıklanacak. Özellikle FED haftasında uzmanlar açıklama tarihine kadar pozitif bir hareketlernme beklerken yapılacak açıklamadan sonra oynaklığın artmasını bekliyorlar. FED Faiz kararını kanalımızda anında paylaşacağız. İçeriklerimizi favorilerinize takip etmeyi unutmayın.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap