ANKR Coin, Sıvı Staking Yazılım Geliştirme Kiti Başlattı!

ANKR, coin merkeziyetsiz uygulamalar için özelliklerini güncelliyor...

ANKR Coin, Sıvı Staking Yazılım Geliştirme Kiti Başlattı!

Ankr coin, sıvı staking çözümlerini projelerine ve platformlarına entegre etmek isteyen geliştiriciler için bir dizi Staking yazılım geliştirme kiti (SDK) başlattı.

San Francisco merkezli Web3 altyapısının duyurduğu SDK’lar, beş farklı blok zinciri (Ethereum, Polygon, BNB Chain, Avalanche ve Fantom) üzerinde stake yaparak başlayacak.

Ankr Pazarlama Direktörü Greg Gopman, konuya yönelik şu açıklamaları yaptı;

SDK’larımız tüm dApp’ler, oyunlar ve diğer tüm web3 kullanım durumları için kolay kazanç çözümleri sağlıyor. Bu, yalnızca Ankr Staking için değil, desteklediğimiz tüm Proof-of-Stake zincirleri için TVL’yi artıracak bir şey.

Ethereum, Polygon, Solana, Avalanche ve Fantom’da Staking

Blockchain geliştiricileri, kullanıcılarının ödüller kazanmak için tokenleri stake etmelerine ve daha sonra web3 genelinde ek getiri ve hizmetler elde etmek için kullanılabilecek bir likit stake token’ı geri almalarına izin vermek için Ankr Staking SDK’larını kullanabilecekler.

Çözümün entegrasyonu kolaydır, özellikle JavaScript ve TypeScript kullanarak veya doğrudan akıllı sözleşme API’leri ile ve yalnızca kullanıcıların cüzdanlarını bağlamasını ve günlük ödülleri almak için ne kadar yatırım yapmak istediklerini seçmesini gerektirir. Stake işlevi, Akıllı sözleşme API’leri ve RESTful benzeri API’ler aracılığıyla entegre edilebilir.

Ankr’a göre, staking SDK’ları, Sikka Protokolü, Helios Protokolü ve Clover Finance gibi projelerde yayınlanmadan önce sıkı güvenlik denetimlerinden geçti.

Firma, herhangi bir projenin, Ankr Staking’e bağlanan ve daha sonra tokenları en uygun doğrulayıcılara devreden ve stakerların bağımsız cüzdanlarına talep edebilecekleri yeni likit stake tokenlerini basan yeni stake çözümlerini arka uçta entegre etmek için uygun olduğunu ekledi.

Stakerlar, defi platformlarına likit stake belirteçleri sağlayabilir

Ankr ayrıca, stake edenlerin DeFi platformlarında likit stake tokenlerini sağlayarak potansiyel olarak kazançlarını artırmalarını ve likidite madenciliği, LP’ler için çiftçilik, çiftlik tokenleri üzerinde stake etme, otomatik verim çiftçiliği yoluyla kazanmalarını sağlar.

Ankr’ın yerel coini ANKR’i bu ay stake etmek mümkün olacak. Geliştiriciler, Ankr ile yapılan anlaşmaya bağlı olarak stake ücretlerini paylaşabilir ve Ankr Staking’e gelen stake geliri, tüm ANKR coin stakerları ile kısmen paylaşılacaktır.

Çok zincirli bir hizmet olarak staking sağlayıcısı, Web3 projeleri ve dApp’ler City blokları olarak çalıştığından, dApp’lere, cüzdanlara ve kripto oyunlarına güç sağlayan temel hizmet olmak istiyor.

ANKR, GELİŞTİRİCİLER İÇİN TAK VE ÇALIŞTIR ARAÇLARINI BAŞLATTI

Ankr’ın Web3 geliştirici araçları arasında Liquid Staking SDK, Web3 Gaming SDK ve App Chains As a Service bulunur. İkincisi, dApp geliştiricilerinin uygulamalarına benzersiz bir şekilde uyan özel blok zincirler oluşturmasını sağlayan bir tak ve çalıştır araçları paketi olarak Haziran ortasında piyasaya sürüldü.

Hizmet Olarak Uygulama Zincirleri ile Ankr, Web3 dApp’lerinin sürekli gelişimini ve başarısını kolaylaştırmak için kurumsal düzeyde verim için son derece ölçeklenebilir blok zincirleri oluşturmayı amaçlamaktadır.

Ankr’ın çözümü, geliştiricilerin Polygon Edge, Avalanche Subnets ve BNB Chain’in BAS’ı gibi Sidechain çerçevelerinde kendi blok zincirlerini oluşturmalarına yardımcı olur. Geliştiriciler programlama dillerini, fikir birliği mekanizmalarını ve geliştirme çerçevelerini seçebilir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap