Apecoin’in Arkasındaki Yuga Labs, Gucci İle Ortaklık Kurdu!

Apecoin’in Arkasındaki Yuga Labs, Gucci İle Ortaklık Kurdu!

Web3 şirketi Yuga Labs, Bored Ape Yacht Club, Cryptopunks, Mebits ve Narrative NFT Project 10KTF dahil olmak üzere birçok popüler NFT koleksiyonunun arkasındadır. Ayrıca bir metaverse temalı oyun ve sanal dünya olan Otherside’ı da çalıştırıyor. Tüm bu projelerin yerel kripto para birimi ise Apecoin‘dir.

Apecoin‘in arkasındaki şirket Yuga Labs, Gucci ile ortaklık kurdu.

Bir basın açıklamasında, anlaşmanın “moda ve eğlencenin metaverse’teki kesişimini keşfederek” her şirketin toplulukları arasındaki katılımı artırmayı amaçladığını söylediler.

“Web3 teknolojisinin lider ve yaratıcı geliştiricisi Yuga Labs ile bu çok yönlü ortaklığı duyurmaktan heyecan duyuyoruz,(…) Bu bize The Otherside ve 10KTF’nin birçok biçimde kendini gösteren devam eden anlatımında aktif bir rol verecek.”

Gucci Kıdemli Başkan Yardımcısı

Kurumsal Marka Stratejisi ve Gucci Vault & Metaverse Ventures CEO’su Robert Tryfus yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu ortaklığın diğerlerinin yanı sıra sonsuz fırsatlara nasıl uzandığını göstermeyi dört gözle bekliyoruz”

Geçen yıl, Gucci ve 10KTF, 10KTF’nin “dijital ustası” Wagami-san’ın NFT’leri bu lüks markanın eski kreatif direktörü Alessandro Michele tarafından yaratılan sanat eserleriyle kişiselleştirmek için kullandığı Gucci Grill projesinde birlikte çalıştı.

Yüksek moda markası, bu hafta düzenlenecek Otherside etkinliğinde de yer alacağını söyledi.

Gucci, topluluk oluşturmak, müşteri sadakatini teşvik etmek ve nihayetinde gelir elde etmek için Web3’te hala uzun vadeli bir fırsat görüyor.

Lüks markalar dijital alanda ilerlemeye devam ediyor. Metaverse artık markaların genç tüketicilerle ilişki kurmasının bir yolu. JPMorgan’ın 2021 raporuna göre, Metaverse ve NFT oyunları 2030 yılına kadar lüks mal pazarının %10’unu oluşturabilir. Bu, yılda yaklaşık %25’lik genel pazar büyüme karı ile 50 milyar Euro’luk bir gelir fırsatı yaratacaktır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap