Aptos’un (APT) 4,5 Milyon Tokenlik Kilidi Açılacak!

Aptos’un (APT) 4,5 Milyon Tokenlik Kilidi Açılacak!

CryptoSlate verilerine göre Aptos (APT) coin, son 24 saatte kabaca %4 düşüşle bu yazının yazıldığı sırada 11.24 dolara geriledi .

Değer düşüşüne büyük ölçüde, analistlerin varlık üzerindeki satış baskısını artıracağını tahmin ettiği 4,5 milyon APT jetonunun yakında açılması neden oldu. DeFillama verilerine göre, kilit açma, mevcut fiyatlara göre yaklaşık 50 milyon dolar değerinde.

CryptoSlate verilerine göre kilit açma, APT’nin dolaşımdaki arzını %0,5 artırarak 186 milyon jetona yükseltecek . Blockchain ağı, yılın ilk üç ayı arasında her biri 4,5 milyonluk dilimlerde daha önce üç kilit açmıştı.

Aptos DeFi ekosistemi gelişiyor

DeFillama verilerine göre, Aptos ağındaki merkezi olmayan finans (DeFi) etkinliği son yedi günde %50’den fazla ve geçen ay %80’in üzerinde artış göstererek son zamanlarda gelişiyor.

Bu dönemde ekosistemde kilitli varlıkların (TVL) toplam değeri Şubat ayından bu yana ilk kez 50 milyon doların üzerine çıktı.

Ancak TVL son 24 saatte %0,11 düşerek 55,27 milyon dolara geriledi. Ağdaki baskın protokol, TVL’nin %40’ını kontrol eden merkezi olmayan PancakeSwap borsasıdır.

Aptos’un yeni teklifi işlemleri daha ucuz hale getiriyor

Aptos, gaz verimliliğini önemli ölçüde artırarak ağ üzerinde işlem yapmayı daha ucuz hale getiren yeni bir AIP-17 teklifi yayınladı.

Protokole göre, “kullanıcılar, işlemlerin %90’ında en az 10 kat iyileştirme görecek şekilde yürütme gazı kullanımında 100 kat iyileşme görecek.”

“Aptos, akıllı vektörler ve akıllı tablolar aracılığıyla gaz açısından verimli veri yapılarının yanı sıra Move kaynaklarını ele alma biçimimiz aracılığıyla depolama ayak izinde iyileştirmeler getirdi.”

Ekosistemdeki çeşitli protokoller, kullanıcıların deneyimlerinin nasıl geliştiğine dikkat çekerek geliştirmeyi kabul etti.

10 Nisan tarihli bir tweet’te Aptos, “titiz” ağ testi gerçekleştirmek için Otter Sec, Halborn Security ve Move Bit gibi blockchain güvenlik şirketleriyle ortaklık kurdu. Protokole göre test, tip güvenliği, Move VM ve Aptos çerçeve kodu genelinde önemli iyileştirmelere yol açıyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap