Arbitrum Neden Düşüyor?

Arbitrum Neden Düşüyor?

Arbitrum geçtiğimiz gün bir oylama yapılacağını ve Cayman adalarında Arbitrum Vakfının kurulacağını söylemişti. Bu Vakıf’a 1 milyar dolar değerinde ARB coin aktarımı yapılacaktı ve ekip bu hazine ile Arbitrum blokzincirine yönelik geliştirmeler, ortaklıklar ve daha birçok benimseme çalışması yapılacağını aktarmıştı.

Yapılan DAO oylaması için Arbitrum Vakfının resmi web sitesinden bir duyuru paylaşıldı. Arbitrum yöneticilerinden biri olan Patrick McCorry, bir forum paylaşımında DAO oylamasının sonuçlarını paylaştı. Arbitrum protokol oylamasından Milyar dolar değerinde finansmanı içeren ilk topluluk ararının “bir talep değil, bir onay” anlamına geldiğini söyledi.

McCorry, böylece tüm ARB coinlerin yüzde 7,5’inin Cayman Adaları’ndaki merkezi bir şirket olan Arbitrum  Foundation‘a gönderilmesini de içeren AIP-1’de belirtilen pozisyonların çoğunun önceden yapıldığını açıkladı. Arbitrum‘un bu durumu oylamadan önce aktarmaması tepkiye yol açtı ve ekip bu nedenle özür diledi.

Fakat bu yapılan hamle yatırımcılar tarafından çoktan negatif etkilenmişti. Bu yüzden ARB coin fiyatı %8 oranında düşüş gösterdi. Düşüş devam ediyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap