Arthur Hayes; Bitcoin Tahminini Güncelledi! Fed’in Trilyonlarca Dolar Basmaya Zorlanacağını Tahmin Ediyor;

Arthur Hayes; Bitcoin Tahminini Güncelledi! Fed’in Trilyonlarca Dolar Basmaya Zorlanacağını Tahmin Ediyor;

Arthur hayes yeni kripto para piyasa tezini açıkladı...

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Federal Rezerv’in bir kez daha finansal sisteme trilyonlarca dolar enjekte edeceğini tahmin ederken Bitcoin’in dibe vurup hızla toparlanmasını beklediğini söyledi.

Kripto kapitalisti, Japon yeni (JPY) ve Euro’nun (EUR) ABD doları karşısında nasıl performans gösterdiğini yakından izlediğini söylüyor.

Hayes’e göre, ABD dolarının bu para birimlerine karşı sürekli gücü, Fed’i müdahale etmeye ve para basma makinesini açmaya zorlayacaktır.

“İzlemelisiniz: JPY ve EUR.

JPY > 150 ve veya EUR < 0.90 ise USD’yi zayıflatacak bir ‘müdahale’ bekleyin.

‘Müdahale’, Fed’in para basması anlamına gelir.

Para basmak, BTC’nin yükselmesi demektir.”

Yeni bir blog yazısında Hayes, hem Japonya’nın hem de Avrupa Birliği’nin getiri eğrisi kontrolüne (YCC) nasıl dahil olduğunu vurgulayarak tezini açıklıyor . Hayes’e göre YCC, ülkenin itibari para birimini zayıflatmak amacıyla devlet tahvili satın almak ve getirileri azaltmak için para arzını genişletme eylemidir.

“Genellikle Japonya ve AB, gelişmiş dünyanın geri kalanına karşı zayıf bir yen veya euroya sahip olmaktan mutludur. Malları diğer ülkelere göre daha ucuz olduğu için ihracat endüstrilerinin pazar payı kazanmasını sağlıyor.”

Ancak Hayes, artan enflasyonun Japonya ve AB vatandaşlarının günlük harcamalarını karşılamasını zorlaştırdığı için zamanın farklı olduğunu söylüyor.

“Ancak, COVID sonrası yaşanan gıda ve yakıt enflasyonu ve Rus emtia ihracatının iptal edilmesi nedeniyle, plebleri şimdi zayıf bir para birimine sahip olmanın sert olumsuz yönleriyle karşı karşıya. Yemek yemek, dolaşmak ve konutlarını ısıtmak/soğutmak onlar için giderek daha pahalı hale geliyor.”

Hayes, Amerika’nın ekonomik yaptırımlarla Rusya’yı yenmeye kararlıysa, ABD’nin doları JPY ve EUR karşısında zayıflatmanın bir yolunu bulması gerektiğini söylüyor.

“ABD Hazinesinin talimatıyla, New York Federal Rezerv Bankası ticaret masası USD basabilir, JPY/EUR satın alabilir ve Japon Devlet Tahvili (JGB) veya AB üyelerinin devlet tahvillerini satın alabilir ve bunları Borsa İstikrar Fonuna park edebilir ( ESF) bilançosunda.”

ABD, müttefiklerini desteklemek için para basma makinelerini tekrar açarsa, Hayes, likiditedeki artışın sonunda Bitcoin ve kripto pazarlarına doğru yol alacağını söylüyor.

“Sistemde daha fazla itibari para likiditesi ile, kripto para birimleri de dahil olmak üzere risk varlıkları dibi bulacak ve yatırımcılar merkez bankası finansal varlık piyasasının etkinleştirildiğini keşfettikçe hızla toparlanmaya başlayacak.”

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap