Artık Polygon’a da Alan Adları Başlıyor! Yeni Ortaklık!

Web3 domain alan adı sağlayıcısı Unstoppable Domains, altyapısı aracılığıyla kullanılabilen yeni bir domain alan adı uzantısı olan .polygon'u başlatmak için Polygon Labs ile ortaklığa gitti.

Artık Polygon’a da Alan Adları Başlıyor! Yeni Ortaklık!

Polygon Labs ve Unstoppable Domains arasındaki bu ortaklık, Unstoppable Domains ve Ethereum Name Service (ENS) gibi merkezi olmayan alan hizmetlerinin popülerlik kazanması ve kayıtlı alan adlarında kayda değer bir büyüme ile ortaya çıkıyor. 

 Basın açıklamasında, Polygon (MATIC) ekosistemindeki kullanıcılar, Web3 uygulamalarında oturum açmak, uzun bir cüzdan adresi olmadan kripto ve NFT’ler göndermek, merkezi olmayan web siteleri oluşturmak ve Web3 kimliklerini oluşturmak için kullanabilecekleri özel .polygon uzantılı Web3 alanları oluşturabilirler . Ek olarak, polygon alan adları, kullanıcılara 750’den fazla uygulama, oyun ve metaverse’de kullanmaları için taşınabilir bir kimlik verecek .

Polygon yöneticilerinden biri olan Sanket Shah, Web3 domain adlarının kullanıcıların kişisel bilgilerini ifşa etmeden merkeziyetsiz uygulamalara bağlanabilmelerini ve karmaşık cüzdan adresleri olmadan blokzincir üzerinde işlemlerini yürütebilmelerine olanak sağlayacağını belirtti.

Geçen yılın Haziran ayında, Unstoppable Domains 65 milyon $’lık A Serisi bağış toplama turunu 1 milyar $’lık post-para değerinden başarıyla tamamladığını duyurdu. Yine geçen ay, kullanıcıların meta veri depolarında birlikte çalışabilir dijital kimlikler oluşturmasını sağlamak için oyunlar arası bir dijital avatar platformu olan Ready Player Me ile ortaklık kurdu .

Genel olarak, Polygon Labs ve Unstoppable Domains arasındaki ortaklık, Polygon kullanıcıları için daha kullanıcı dostu ve erişilebilir bir Web3 ekosistemi yaratma yolunda atılmış büyük bir adımı temsil ediyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap