AscendEX Borsası Hakkında Bilgi!

AscendEX Borsası Hakkında Bilgi!

Kripto para piyasalarına ilgi arttıkça, kripto para borsa sayılarında da artış görülüyor.

AscendEX, hem perakende hem de kurumsal yatırımcıları hedefleyen bir kripto para borsasıdır. Borsa, daha sofistike bir ticaret platformuna ihtiyaç olduğunu hisseden bir grup kantitatif Wall Street ticaret gazisi tarafından geliştirildi.

2018’de, borsa başlangıçta yerel bir kripto para birimi belirteci BTMX ile BitMax olarak başlatıldı. O zamandan beri istikrarlı bir büyüme ve artan bir kullanıcı tabanı yaşadı. 2021’in başlarında, borsa AscendEX olarak yeniden markalaşmaya ve beraberindeki jetonu ASD(BTMX) olarak değiştirmeye karar verdi .

Borsa, kullanıcılara kripto para piyasalarında spot, marj ve türev ürünler aracılığıyla aktif olarak ticaret yapma olanağı sunar. Daha geleneksel ticaret seçeneklerinin yanı sıra AscendEX, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünü içeren özelliklere de ev sahipliği yapıyor. Hem mobil hem de web uygulamaları mevcuttur.

Sorumluluk Reddi: Bu bilgiler, kripto para biriminin veya herhangi bir belirli sağlayıcının, hizmetin veya teklifin onaylandığı şeklinde yorumlanmamalıdır. Yatırım tavsiyesi değildir.

Hangi fiat ve kripto para birimleri destekleniyor?

  • Desteklenen kripto para birimleri: Yaklaşık 295 kripto para birimi

Hem perakende hem de kurumsal yatırımcıları hedefleyen AscendEX’teki platform, kullanıcı dostu ve rahattır. Aktif olarak ticaret yapmak isteyenler için hem standart hem de profesyonel ticaret platformları bulunmaktadır. Bu, gerekli olmadığında gereksiz özellikleri sınırlar, ancak yine de isteyenlere gelişmiş seçenekler sunar.

Kullanıcılar, rekabetçi ücret yapısından yararlanırken, staking ve DeFi verim çiftçiliği ürünlerine de erişebilir. Yerel ASD(BTMX) belirteci, platformdaki ücretleri azaltabilir ve ödüller için stake edilebilir.

ücretler ve limitler

AscendEX’te işlem yapma ücretleri, kripto para piyasası için rekabetçi aralıktadır. Spot ve vadeli işlem ücretleri, bir yapıcı/alıcı sistemi üzerinde çalışır. Borsa emir defterinde yeni emir verenler biraz daha düşük ücretlerle ödüllendirilir. Aşağıda özetlenen tüm işlem ücretleri, biraz daha yüksek alıcı ücretlerine dayanmaktadır.

TipÜcret
Banka kartıyla ödeme (kredi/banka kartı)%5
Spot işlem ücreti (yapıcı/alıcı sistemi)Büyük Piyasa Değeri – %0,1
Altcoinler – %0,2
Ücretler, hacim ve ASD (BTMX varlıkları) ile azalır
Vadeli işlem ücreti (yapıcı/alıcı sistemi)Büyük Piyasa Değeri – %0,06
Ücretler, hacim ve ASD (BTMX varlıkları) ile azalır
Marj ticareti için oranlarDeğişken

Para yatırma ve çekme ücretleri

Depozito ücretleri

AscendEX’e kripto para yatırmak için ilgili blok zinciri işlem ücretleri dışında herhangi bir ücret alınmaz.

AscendEX borsasına fiat para birimleri yatırma seçeneği yoktur.

Para çekme ücretleri
TipÜcret
Kripto para çekme ücretiKripto para birimine göre değişir. Örnek para çekme ücretlerine 0.0005 BTC, 0.01 ETH ve 0.1 XRP dahildir.
İşlem Limitleri
Tipsınır
Marj ticareti için maksimum ödünç alınabilir limitKripto para birimine göre değişir.
Ödünç alınabilir limitlere örnek olarak 22 BTC, 600 ETH, 12.500 DOT dahildir.
Minimum kripto para çekme miktarıKripto para birimine göre değişir.
Minimum para çekme miktarlarına örnek olarak 0.01 BTC, 0.1 ETH, 21 XRP dahildir.

1000 $ Bitcoin satın alma ücretleri

Banka Kartı Ödeme özelliğini kullanarak AscendEX borsası aracılığıyla doğrudan bitcoin satın alırken , %5 işlem ücreti alınır. 1.000 dolarlık bir bitcoin alımı için ödenecek toplam tutar 1.050 dolar olacaktır.

AscendEX’te BTC/AUD için bir spot piyasa yoktur.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap