Avalanche (AVAX), Web3 Oyunlarına Yönelik Yeni Ortaklığı Duyurdu!

Avalanche (AVAX), Web3 Oyunlarına Yönelik Yeni Ortaklığı Duyurdu!

Oyun endüstrisinde Web3’ün ana taşıyıcılarından biri olan Avalanche (AVAX), Gunzilla Games’in “Off the Grid” adlı yeni video oyunu için özel olarak bir “GUNZ” alt ağının başlatılmasını kolaylaştıracak.

Özellikle, Gunzilla Games’in yakında çıkacak olan bu oyun lansmanına, 2009 yapımı bir Bilim Kurgu filmi olan District 9’un yönetmeni başkanlık ediyor. Off the Grid (OTG), Web2 ve Web3 oyuncularını birleştiren geleneksel bir AAA nişancı oyunu Battle Royale 2.0’dır. Oyun stüdyosu, yaklaşan oyunun PC, Xbox ve PlayStation ile uyumluluğunu onayladı.

Battle Royale 2.0, District 9, Chappie ve Elysium gibi Bilim Kurgu filmlerinin sanal bir kopyası gibi görünen bir arka plan ayarı içeriyor. Güya, yukarıdaki filmlerin yönetmeni Neill Blomkamp, ​​Gunzilla Games’in Vizyoner Baş Sorumlusu olarak OTG’nin lansmanına başkanlık ediyor. 

District 9’un yönetmeninin yanı sıra bu oyun, göze çarpan siberpunk anlatımına katkıda bulunan bir dizi ünlü yaratıcıya sahiptir. Listede “Altered Carbon”un yazarı Richard K. Morgan ve bir zamanlar “Assassin’s Creed” ve “Far Cry”ın bir parçası olan Olivier Henriot da vardı.

Gunzilla Games, Avalanche alt ağı üzerine kurulu GUNZ yazılım geliştirme kiti (SDK) aracılığıyla Web3 özelliklerini etkinleştirme hedefini sürdürüyor. Bu oyun, oyuncuların oyun içi varlıklarını NFT’lere dönüştürmelerine olanak tanıyan NFT basım motorunuda içerecek . Böylece, oyunun sahip olunan yönü bununla desteklenir. Ayrıca, Off the Grid (OTG) içinde bir kripto ekonomisinin yolunu açıyor.

Avalanche’ın (AVAX) Yaklaşan Güncellemesi

Görünüşe göre Avalanche oyunlarının Web3 ekosistemi, yükselişe geçen bir genişleme hızında. Bu, popüler oyun ve espor stüdyolarıyla yakın zamanda yaptığı işbirliğinden açıkça görülmektedir. Ayrıca Avalanche, bu yıla Amazon Web Services (AWS) ile öne çıkan işbirliğini duyurarak başladı . 

Blockchain ağı, Avalanche Fuji test ağındaki Cortina yükseltmesinin etkinleştirilmesini bugün saat 15.00 UTC’de planladı. Bu yükseltmenin, Avalanche’ın üç alt zincirinde protokol optimizasyonlarını etkinleştirmesi bekleniyor. İlk olarak, X-Chain’in ” doğrusallaşmasını ” başlatarak onu “tamamen düzenli bir blok zinciri” haline getirir. İkincisi, C-Chain’in gaz limitini 15 milyona çıkarıyor. Üçüncüsü, yetki verenlerin ödüllerinin P-Zinciri üzerindeki dağıtımını gruplandırır.

CoinMarketCap’in verilerine göre son 24 saatte Avalanche (AVAX) %1,39 düşüşle 17,94 dolardan işlem gördü. Böylece, basın zamanında dolaşımdaki AVAX arzı, kripto pazarında 5,85 milyar dolarlık bir değere sahipti.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap