Avrupa’nın İlk Spot Bitcoin ETF’si Kabul Edildi!

İlk spot Bitcoin ETF, Jacobi Asset Management'tan Amsterdam'ın Euronext borsasında başlayacak

Avrupa’nın İlk Spot Bitcoin ETF’si Kabul Edildi!

Jacobi Asset Management, bu Temmuz’da bir Avrupa spot Bitcoin ETF‘sini başlatacağını duyurdu. Borsada işlem gören fon, Jacobi Bitcoin (BTC) ETF olarak adlandırılacak ve Euronext Amerstdam’da listelenecek.

Avrupalı ​​kurumsal ve profesyonel yatırımcılar, BCOIN bileti altında yıllık %1,5 yönetim ücreti karşılığında ETF aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yapabilecekler.

Jacobi Asset Management Neden bir spot Bitcoin ETF’si İstedi?

Jacobi Asset Management, 2021’de kuruldu ve eski bir Goldman Sachs yatırım bankacısı olan CEO Jamie Khurshid tarafından yönetildi. Firma, dijital varlık yönetimi geçmişine sahip “çeşitli bir blok zinciri, teknoloji, yatırım ve düzenleyici uzman ekibinden” oluşuyor.

Khurshid, konuya yönelik şu açıklamaları yapt.

ETF’nin “yatırımcıların iyi kurulmuş ve güvenilir bir yatırım yapısı aracılığıyla bu heyecan verici varlık sınıfının altında yatan performansa erişmelerini sağlayacak”

 Jacobi, “dijital varlık yatırımlarını kurumsal ve profesyonel yatırımcılar için daha basit ve daha tanıdık hale getirmeyi” amaçlıyor.

Jacobi’ye göre, Fidelity Digital Assets ve Flow Traders’ın fonun “bütünleyici bir parçası” olduğu bildiriliyor.

Flow Traders’ta Kurumsal Dijital Varlık Tüccarı olan Edd Carlton, spot Bitcoin ETF’nin listelenmesinin “kurumsal yatırımcılardan gelen artan taleple uyumlu” olduğunu iddia etti. ABD’de yıllardır spot Bitcoin ETF çağrıları yapılıyor.

Ancak şu ana kadar piyasaya sürülecek tek spot ETF’ler, ABD merkezli ETF’lerin çoğundan çok daha küçük olan Kanada , Brezilya ve Jersey’de bulunuyor. Daha küçük pazarlarda anlık ETF’ler üzerine inşa edilen Jacobi Bitcoin ETF, dünyanın en büyük spot Bitcoin ETF’si olmaya hazırlanıyor.

Bununla birlikte, Avrupa’da spot bir Bitcoin ETF’ye izin verme hareketi, muhtemelen emeklilik fonları, yatırım fonları ve sigorta şirketleri gibi kurumlara şu anda mevcut olmayan Bitcoin’e giden bir yol sağlayacaktır. Geleneksel yöntemlerle Bitcoin yatırımları için alternatif seçeneklerin olmaması göz önüne alındığında, bir spot Bitcoin ETF’nin Avrupa’da son derece popüler olma potansiyeli var.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap