Avustralya, Tüm Asya’dan Daha Fazla Bitcoin ATM’si Kurdu!

Avustralya, Tüm Asya’dan Daha Fazla Bitcoin ATM’si Kurdu!

Üçüncü en büyük Bitcoin (BTC) ATM ağına ev sahipliği yapan ülke olan Avustralya, kurulu toplam kripto ATM sayısı açısından Asya kıtasını geride bıraktı.

2023’ün başından bu yana Avustralya, yalnızca Ocak ayında beşinci sıradan üçüncü sıraya yükselen bir kripto ATM kurulum çılgınlığına daldı. Coin ATM Radar’dan alınan veriler, ülkenin itibari paradan kripto paraya dönüşümler için yollar oluşturma çabalarını sürdürdüğünü doğruluyor.

Ülkelere ve kıtalara göre Kripto ATM dağılımı. 
Kaynak: Coin ATM Radarı

Avustralya, ATM 8 aylık zaman çizelgesinde bir azalma bildiren önde gelen Avrupa ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri’nin aksine, sürekli olarak Bitcoin ATM’leri ekledi.

Çin, Japonya, Singapur ve Hindistan gibi önde gelen ekonomileri içeren Asya, dünya çapında kurulu toplam kripto ATM’lerinin %1’ini temsil eden 355 kripto makinesine ev sahipliği yapıyor. Aylar süren olumlu katılımın ardından Avustralya, 364 kripto ATM’nin varlığını kaydetti.

Avustralya’da aylık kripto ATM kurulumları. Kaynak: Coin ATM Radarı

Avustralya’nın kripto ATM büyümesiyle çelişen dünya çapında kurulu toplam kripto ATM’leri tutarlı bir düşüş gösterdi. 2023’ün ilk iki ayında dünya çapında kurulan net kripto para birimi ATM’leri 412 makine azaldı.

Ülkenin kripto ATM’lerindeki büyük artışı tamamlayan Avustralya Hazine Bakanlığı’ndan sızan dahili belgeler, bölgedeki kripto mevzuatının yaklaştığını ortaya çıkardı.

Avustralya hükümeti, 2023’ün ikinci çeyreğinde istişare belgeleri yayınlamayı planlıyor. Hazine, yaklaşmakta olan kripto düzenlemelerinin temelini oluşturacak olan bir token eşleme danışma belgesini resmi olarak yayınladığı için hareket makul görünüyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap