Axie İnfinity İşlem Hacmi Bu Nedenlerden Dolayı Artıyor!

Axie Infinity'ye olan ilgi, yeni NFT arazi belirleme özelliğinin piyasaya sürülmesinden ve Origin savaş oyunu modunda devam eden yükseltmelerden sonra yeniden toparlanıyor gibi görünüyor.

Axie İnfinity İşlem Hacmi Bu Nedenlerden Dolayı Artıyor!

Kazanmak için oyna (P2E) Metaverse oyunu Axie Infinity, son yedi gün içinde NFT satış hacminin %205 artmasıyla iyileşiyor gibi görünüyor.

Projenin kurucu ortağı Jeff Zirlin, NFT arazi hisselerinin güçlü bir şekilde benimsenmesine, Ronin köprüsünün yedeklenmesine ve kayda değer bir oyun artışına atıfta bulunarak projenin “iyileştirici” olduğunu belirttikten sonra 8 Temmuz’da Twitter aracılığıyla indirmelerin ve NFT satışlarının arttığını belirtti.

CryptoSlam’den alınan verilere göre, Axie infinity, son yedi gün içinde toplam 23.100 alıcıdan 1.3 milyon dolar değerinde satış gerçekleştirdi ve bu hafta boyunca %205’lik bir artışa işaret etti.

Ani artışa katkıda bulunan faktörlerden biri, 4 Temmuz’da stake desteğinin başlatılmasının ardından Axie Infinity arazi NFT’lerine yönelik artan iştah gibi görünüyor . Staking özelliği, arazi sahiplerinin oyunun yerel AXS tokeninde haftalık ödüller kazanmalarını sağlıyor. Ronin Chain kaşifinden alınan verilere göre, bu yazının yazıldığı sırada, dolaşımdaki 16.794 Land arzın yaklaşık %91’i stake edildi.

Proje ayrıca, Haziran ortasından itibaren 600.000 kayıt olan “Origin” adlı yeni oyun modunun bu ayki yükseltmelerinin ikinci aşamasını da başlattı . Oyun, nihai bir küresel lansman öncesinde erken erişim modundadır ve kullanıcıların oynanabilir Axie canavarı NFT’leri ile birbirlerini toplamalarına, takas etmelerine ve birbirleriyle savaşmalarına olanak tanır. Güncellemelerin oyundaki bir dizi hatayı düzelttiği söylendi.

Artan NFT satış hacmi, muhtemelen 28 Haziran’da yeniden başlatılan Ronin köprüsünden kaynaklanıyor . Köprü, Axie Infinity için oluşturulmuş ve kullanıcıların oyun ile Ethereum ana ağı arasında varlıkları transfer etmelerini sağlayan bir yan zincirdir. Ancak, 600 milyon dolarlık rezil saldırının ardından Mart ayının sonundan beri çevrimdışıydı .

Buna rağmen, geçen haftaki hacimdeki %205’lik artış, Axie Infinity’yi bu zaman çerçevesi içinde yalnızca 18. en çok satan NFT projesi olarak konumlandırıyor, bu da 2021’in sonlarında listelerde zirvede yer alan günlerinden çok uzak.

Axie Infinity ekosistemi, ilginin Kasım ayında zirveye ulaşmasından bu yana uzun bir düşüş eğiliminden muzdarip. O ay, projenin 753,9 milyon dolarlık NFT satışları ürettiğini gördü, yerel AXS tokeni ise 164,90 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı. Haziran ayı itibariyle, NFT satışları sadece 3,1 milyon $’a ulaşırken, AXS ATH’den %91.4 düşüşle 14.18 $’dan işlem gördü.

Oyuncuyu elde tutma ve oyun ömrünün proje için çok önemli sorunlar olarak görülmesiyle birlikte , Axie Infinity ekibi son zamanlarda ekosistemi genişletmenin yollarını araştırıyor.

9 Temmuz tarihli bir blog yazısında Axie Infinity ekibi, vizyonunun Star Wars, Final Fantasy veya Lord of the Rings gibi ikonik dizilere benzer kapsamlı bir bilgi birikimine sahip bir “tüm oyun evreni” yaratmak olduğunu belirtti.

Ekip, oyunun bir parçası olarak, oyun odaklı merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) Strider ile ortaklaşa oyunun hayali dünyası “Lunacia”nın arkasındaki hikayeyi oluşturmaya odaklanan içeriği yayınlayacak.

Ekip ayrıca kısa süre önce topluluk büyümesini teşvik etmeyi amaçlayan “Lunacian Kodları, Yaratıcı Programı ve bir arkadaşlık işbirliği” adı verilen üç yeni program başlattığını belirtti. İlk ikisi, yönlendirmeler ve içerik oluşturma yoluyla kullanıcıları ödüllendirmeye odaklanırken, ikincisi bir içerik oluşturucu akademisinin parçası olarak 200 burs için fon sağlıyor.

Axie İnfinity (AXS) Coin Nedir?

Axie Infinity, oyuncuların Axie yaratıklarını üretmelerine, yükseltmelerine, savaşmalarına ve takas etmelerine olanak tanıyan Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş sıra tabanlı bir kart oyunudur.

Axie Infinity kendisini benzersiz yaratıkları, yetenekleri, arazileri ve diğer oyun içi varlıkları temsil etmek için Benzersiz Token’ları (NFT’ler) kullanan Pokemon ve Tamagotchi’den ilham alan bir oyun olarak tanımlıyor.

Oyuncular, Macera veya Arena modlarında Axie Infinity oynayarak Axie Infinity Shards (AXS) ve Small Love Potions (SLP) olmak üzere iki farklı token kazanabilirler. AXS, bir yönetişim token’ı olarak hizmet eder ve token sahiplerinin oyun deneyiminin gelecekteki gelişimi için oy kullanmalarına olanak tanır. SLP, Axies’i oluşturmak için kullanılan oyun içi token’dır.

Axie Infinity ekibinden düzenli güncellemeler için oyun güncellemelerini içeren bloglarına yer işareti koyabilirsiniz. Oyunu oynamak için, Axie’nizi yetiştirmeye ve savaşmaya başlamak için Axie Infinity web sitesine erişebilirsiniz.

Axie Infinity Pazar Yeri

Satışa sunulan Axie’leri bulmak ve bunlara erişmek için en iyi yer Axie Infinity Marketplace’tir. Burada oyuncular, satış için listelenen veya en son diğer oyunculara satılan Axie’leri görebilirler. Oyuncular ayrıca istedikleri sınıfa, vücut bölümlerine, istatistiklere, fiyatlara ve daha fazlasına uyan Axie’leri bulabilmek için pazardaki filtreleri kullanabilirler.

Oyuncular, Sky Mavis’in Axie Infinity için oluşturduğu amaca yönelik kripto para cüzdanı Ronin Cüzdanları aracılığıyla Axie’ler satın alabilirler. Oyuncular cüzdanlarını Kraken gibi bir borsadan satın alabilecekleri ETH ile finanse edebilirler.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Rasul. Kripto para sektörüne ilgi duyan bir üniversite öğrencisiyim. Bu Coin Nedir web sitesinde sizlere önemli gelişmeleri anlık sunuyorum.

Yorum Yap