Babel Finance, Kullanıcıların Fonlarını Kaybetti!

Babel Finance, Kullanıcıların Fonlarını Kaybetti!

Babel Finance de dahil olmak üzere dört büyük kripto para şirketi, kriz yılı olan 2022 yılında iflas etti. Celsius , Voyager ve Three Arrows Capital diğer üçünü tamamlıyor. “Olağandışı likidite baskıları” Babel Finance’i 17 Haziran’da yatırımcı çekimlerini kısıtlamaya zorladı. Şirket için Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yatırımlarında önemli kayıplar yaşandı.

İşler ne kadar kötü görünürse görünsün, Babel Finance bundan kurtulmayı planlıyor. The Block’a göre, Babel’in yeniden yapılanma sürecinde Bitcoin ve Ethereum’da 280 milyon dolardan fazla kaybettiği ortaya çıktı.  şirketin Haziran ayında 8 bin BTC ve 56 bin ETH kaybettiğini iddia ediyor.

Özel Ticaret Hesapları

Gelen bilgilere göre, özel ticari hesaplardaki korunmamış pozisyonlar, piyasadaki oynaklık nedeniyle Haziran ayında önemli kayıplara neden oldu. Sonuç olarak, çok sayıda alım satım hesabı kapatılmak zorunda kaldı. Babel’in borç verme ve ticaret birimleri, bu kayıplar nedeniyle teminat tamamlama çağrılarını yerine getiremedi.

gelen bilgide şunlar yazıyor:

“Sonuç: Tek bir başarısızlık noktası – Tescilli Ticaret ekibinin başarısız operasyonu, şirketin uygun yönetim ve kontrol ile sorunsuz bir şekilde yürütülen normal işinin dışında kalıyor.”

Babel’in özel ticaret ekibi, siparişlerini desteklemek için ön sözleşmeleri kullanmadı, bu nedenle sistemde kayıtlı değillerdi. Şirketin tescilli ticaret ekibi için, ne kadar para kullanabilecekleri konusunda bir sınır yoktu. Cüzdan yönetimi personeli, fonları ticaret hesaplarına tahsis etti. Babil, kurtarma planının bir parçası olarak şu anda kredi ve öz sermaye finansmanı için yüz milyonlarca dolar arıyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap