Balinalar Bu Altcoinleri Satın Alıyor!

Balinalar Bu Altcoinleri Satın Alıyor!

Bitcoin ve altcoinler düşerken, balinalar bazı altcoinleri satın almaya devam ediyor. Temmuz ayında balinalar shiba ınu (SHİB) Aave ve Polygon (MATİC) coin başta olmaz üzere birkaç altcoini satın alıyor.

WhaleStats tarafından paylaşılan verilere göre en büyük ethereum balinaları son 24 saat içerisinde Uniswap (UNI) ve The graph (GRT) birikimlerini artırdı. Geçtiğimiz hafta en büyük ”5000” Ethereum balinası, Shib coin , Matic coin, Bat token, Link coin ve Aave bakiyelerini artırdı.

Bu hafta polygon NFT’lerle ön plana çıkıyor

 Sandbox, Polygon’un LAND dağıtımını genişletti. Ayrıca, Polygon, Web3 teknolojisini mobil kullanıcılara getirmek için telefon üreticisi Nothing ile ortaklık kurdu.   Bununla birlikte Robinhood, MATIC işlemlerini genişletti. Ayrıca  Reddit ve Polygon, NFT tabanlı avatarlar için bir platform başlattı. 

Özellikle Polygon’da ki gelişmeler ve balina birikimleri, Matic coin’e olan ilgiyi daha da artırabilir.

Veriler WhaleState sitesinden alınmıştır.

GoldmanSachs Resesyon Görünümü

Böyle fark edilmeyen alımlar yapılırken, kripto para piyasasında bir güvensizlik ortamı var.

Geçen ay Goldman Sachs , gelecek yıl resesyon olacağı tahminini %15’ten %30’a yükseltti. Jan Hatzius liderliğindeki bir ekonomist ekibi bir araştırma raporunda , “Artık durgunluk riskinin daha yüksek ve daha önden yüklenmiş olduğunu görüyoruz” diye yazdı .

Goldman’ın raporunda ayrıca daha uzun vadeli durgunluk tahminleri de yer alıyor ve eğer ülke gelecek yıl bir durgunluktan kaçınırsa ABD’nin iki yıl içinde bir durgunluğa girme olasılığının %25 olduğunu tahmin ediyor.  

Goldman’ın raporuna göre, bu rakamlar birlikte, iki yıllık bir zaman çizelgesinde meydana gelen bir durgunluğun %48’lik kümülatif olasılığını temsil ediyor.

Banka, daha sıkı federal para politikasına yanıt olarak daha yüksek bir durgunluk şansı öngörmek için tahminini revize etti. Mayıs ayında, Federal Rezerv, 1994’ten bu yana en büyük ve bu yıl üçüncü faiz artırımı olan temel faiz oranını 75 baz puan artırdı . Bu yıl boyunca daha fazla faiz artışı bekleniyor. 

Goldman Sachs’ın ekonomistleri raporlarında, “Daha sıkı finansal koşullardan kaynaklanan bu artan sürüklenme, ekonomiyi, Fed’e en iyi başarı şansını verecek olan potansiyelin orta derecede altında bir büyüme yörüngesine sokmak için gerekli olduğunu düşündüğümüzden biraz daha fazla” dedi. “Bu tahminlerle kesin olmak kuşkusuz zor.”

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap