Balinalar Dogecoin’i Satıyor!

Balinalar Dogecoin’i Satıyor!

Hafta başında Elon Musk’ın onu Twitter’ın logosu yapmasıyla ünlü mem para birimi %30’un üzerine çıktıktan sonra birkaç küçük sahip, kripto depolarına ek DOGE eklemeye başladı .

“SmartMoney” izleyicisi @lookonchain’e göre, DOGE’nin fiyatı bu hafta Elon Musk’ın Twitter logosundaki değişikliği nedeniyle %30’un üzerinde arttığında, en büyük beş DOGE balinasından ikisi bu ünlü mem para biriminden büyük miktarlarda elden çıkardı.

Balinalardan Muazzam Kazanç

Bu tür cüzdanların geçmişleri ve işlemleri @lookonchain hesabı tarafından halka açıldı. Dogecoin balinası ”DDUX”, sahip olduğu varlıklardan 1,1 milyar DOGE’yi yani yaklaşık 95,2 milyon dolar elden çıkardı. İkinci cüzdan olan D8ZE, 300M DOGE satışından 28.6 milyon dolar kazandı. DOGE varlıkları açısından kripto yatırımcıları arasında sırasıyla beşinci ve üçüncü sırada yer alıyorlar.

Bir zincir üstü veri toplayıcı olan Santiment , balinaların muazzam kazançlar elde ettiğini iddia ederek, bu hafta başlarında Twitter logo değişikliğine ve bunu takip eden Dogecoin yükselişine de ağırlık verdi.

Ayrıca Santiment, DOGE’nin Twitter logosu olarak kullanılmasının arama hacmini %2.000’in üzerinde artırdığını ve Dogecoin’in sosyal duyarlılığını 15.000 seviyesine yükselttiğini bildirdi. Analist Ali Martinez’e göre, bu yıl daha önce iki kez sosyal medya tartışmalarındaki benzer artışları büyük fiyat düşüşleri takip etti.

Ancak, logo değişikliği yalnızca geçiciydi ve tanıdık mavi kuş bir kez daha Twitter’ın sembolü oldu. Sonuç olarak, Dogecoin’in değeri düşmeye başladı. CMC’ye göre bugün Dogecoin fiyatı $0.081525 USD ve 24 saatlik $494.137.104 USD ticaret hacmiyle. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap