Banka Çöküşünden Dolayı Düşen Kripto Para TVL’si Yükseliş Gösteriyor!

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde kilitlenen toplam değer (TVL), bu ayın başlarında ABD'deki üç bankanın çökmesinin ardından iki ayın en düşük seviyesine indi. Ancak, TVL iyileşme belirtileri gösteriyor.

Banka Çöküşünden Dolayı Düşen Kripto Para TVL’si Yükseliş Gösteriyor!

DeFi Llama’nın verileri, toplam DeFi TVL’si (toplam kilitli değer) %1,3 artarak bu yazının yazıldığı tarihte 47,88 milyar dolara ulaştığını gösteriyor. 12 Mart’ta bu rakam, en son Ocak ortasında görülen 42,9 milyar $ ile iki ayın en düşük seviyesine geriledi.

DeFi TVL | 
Kaynak: DeFi Laması

DeFi Llama’ya göre, DeFi’nin yükseliş ivmesi bu yılın başında yeşil kripto piyasasıyla başladı ve 21 Şubat’ta üç ayın en yüksek seviyesi olan 51,29 milyar dolara ulaştı.

Lido Finance (LDO) TVL Lideri

Ayrıca Lido Finance, 10.08 milyar dolarlık değerle TVL listesinin başında yer alıyor. DeFi Llama’ya göre protokolün TVL’si son 30 günde neredeyse %25 arttı. Lido Finance şu anda toplam DeFi değeri üzerinde %21 hakimiyete sahip.

DeFi TVL’deki düşüşe ne sebep oldu?

ABD bankalarının (Silvergate, Signature ve Silicon Valley) çöküşü, toplam DeFi TVL’deki son düşüşün arkasında önemli bir neden olabilir. Geçen ay, merkezi olmayan protokoller, santiment raporuna göre bilgisayar korsanlarına 21 milyon dolardan fazla zarar veren kayda değer saldırılara tanık oldu.

Mart ayına daha iki hafta varken, bilgisayar korsanları, 13 Mart’ta gerçekleşen 197 milyon dolarlık Euler Finance hack’i de dahil olmak üzere, DeFi protokollerinden neredeyse 200 milyon dolar değerinde varlık çaldı.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap