Bankacılık Krizi Esnasında Bitcoin (BTC) Nasıl Yeşil Konumda Kaldı?

Bankacılık Krizi Esnasında Bitcoin (BTC) Nasıl Yeşil Konumda Kaldı?

Bitcoin ve Ethereum, düzenleyici baskılar artmaya devam etse bile, mevcut bankacılık krizi boyunca yeşil kalmayı başardı. Analistler, özellikle bitcoin’in neden ve nasıl dirençli kaldığını belirlemeye çalışmanın neredeyse imkansız bir görev olduğunu, ancak yatırımcıların dikkat etmesi gereken önemli faktörler olduğunu söyledi.

Bitcoin (BTC) geçen ay %20’den fazla artarken, Ethereum (ETH) yaklaşık %10 arttı. Pazar araştırma şirketi Global Macro, hafta boyunca en yüksek performans gösteren endeksin, %13 artan bitcoin endeksi olduğunu söyledi.

Analistler, makro koşulların şimdilik kriptoyu desteklemeye yardımcı olduğunu söylüyor.

Fed’in Çarşamba günü faiz oranlarını 25 baz puan artırma kararının ardından, Başkan Jerome Powell’ın bankacılık krizinin devam etmesi ve ekonominin diğer alanlarını etkilemesi durumunda merkez bankasının daha ılımlı bir duruş sergilemek zorunda kalacağına dair umut verici açıklamaları geldi.

Crypto is Macro Now’ın yazarı ve Genesis’in eski pazar içgörüleri başkanı Noelle Acheson, piyasaların daha düşük zamların sesini sevdiğini söyledi.

Acheson, “Bankacılık sektörünü rahatsız eden kalıcı ve yayılan endişeler, federal fon beklentilerinde kendini gösteriyor” dedi.

Fed fon vadeli işlemleri, merkez bankasının %5,1’lik resmi yıl sonu hedefinin oldukça altında. Piyasalar 2023’ü %4 civarında bitirmeyi bekliyor.

Acheson, “Bu aynı zamanda önemli ABD hazine tahvil getirilerinde devam eden düşüşlerde de görülüyor” diye ekledi. “10 yıllık ve 2 yıllık, federal fon aralığının hala %2,25-2,50 olduğu Eylül başındaki konumuna geri döndü.”

Ancak analistler, yatırımcıların yine de hisse senetlerine göz kulak olmaları gerektiği konusunda uyarıyor çünkü büyük bir satışın kripto piyasalarını etkilemesi kaçınılmaz.

Macro Hive analistleri Cuma günü bir notta, “Piyasanın yaz aylarında başlayan faiz indirimlerini fiyatlamasına neden olan bankacılık krizinin kripto üzerinde (şimdiye kadar) çok az zincirleme etkisi oldu” dedi. “BTC ve ETH‘deki kısa vadeli duraklama teknik olarak bir düzeltme, ancak hisse senetleri anlamlı bir şekilde bozulursa, yatırımcılar her yerden likidite sağladığından kripto canlı kalmak için mücadele edecek.”

Analistler, Coinbase‘in Wells bildirimi, Do Kwon’un tutuklanması ve iddianamesi ve SushiSwap aleyhindeki suçlamalar gibi son düzenleyici gelişmelerin kripto yatırımcılarını temkinli tutması gerektiğini söylüyor.

Şimdilik, oynaklık ve bitcoin hakimiyeti göstergeleri kriptonun, özellikle de BTC‘nin sağlam durduğunu gösteriyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap