BAYC NFT’leri, Google Al Aracılığıyla Makina Sanatına Dönüştürüldü!

BAYC NFT’leri, Google Al Aracılığıyla Makina Sanatına Dönüştürüldü!

Bored Ape Yacht Club (BAYC) Non-Fungible Token (NFT) koleksiyonu, Google’ın yapay zekasının (AI) desteğiyle mekanik bir sanat eserine dönüştü. Bu yeniden üretim, teknolojinin insan yaratıcılığının her şeyi yeniden üretebileceğine olan güveni gösterir.

Antsy Monke , BAYC’nin yeniden tasarladığı NFT koleksiyonunun adıdır. Artsy Monke, görüntü yayma tekniklerini kullanmanın yanı sıra, yıllar süren geliştirme sürecini tamamlamış son teknoloji AI teknolojisini kullanır. 

Antsy Monke BAYC’yi Taklit Ediyor

10.000 Bored Ape Yacht Club NFT’nin tamamı Yapay zeka (AI) tarafından makine yapımı çalışmaya dönüştürüldü. Söz konusu sanat eseri, maymun deseninden yapılmış gibi görünen ünlü Yuga Labs koleksiyonuna benzeyen soyut bir resimdir.

Projenin şirket içi AI sanatçısı CryptoGrims şunları söyledi;

10.000 Bored Ape NFT görüntüsünü alabildik ve bunları, üretken sanatı çerçevelemek için gevşek bir tuval olarak makineye besledik. Son ürün akıllara durgunluk verdi.

Yeniden oluşturulan NFT görüntüsü, metin açıklamalarının BAYC referans görüntüleri ile birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Tüm görüntüler, Colab ortak dizüstü bilgisayar hizmeti ile Google’ın bulut bilişiminin bir kombinasyonu kullanılarak oluşturuldu.

10.000 parçalık NFT koleksiyonları şimdiden tükendi, yeni müşteriler sanat eserlerini yalnızca doğrudan sahiplerinden NFT pazar yeri OpenSea aracılığıyla alabilirler. Artsy Monke orijinali, Bored Ape Yacht Club’ın şu anki en düşük giriş noktası olan 85 ETH (100.000$’ın üzerinde) ile karşılaştırıldığında 0,001 ETH’ye (1,40 $) daha düşük bir maliyete sahip olacak.

Platformun geliştiricilerine göre, NFT ayrıca Artsy Monke’un oyunlarında ve diğer etkinliklerinde yer almak için bir belirteç olarak kullanılabilir. Proje blok zinciri yaratıcısı Dan Hovey, NFT’nin token sahipleri için eğlenceli ve finansal kazancı artıracağına inanıyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap