Binance, 444 Milyon Dolar Değerinde BNB Coin Yaktı!

Binance 20. coin yakma etkinliğini gerçekleştirdi.

Binance, 444 Milyon Dolar Değerinde BNB Coin Yaktı!

İşlem hacmine göre Dünya’nın en büyük borsası konumunda olan Binance borsasının yerel tokeni BNB coin, her 3 ayda bir borsa tarafından yakılıyor.

Binance, Twitter’da son yaptığı paylaşımda, 444 milyon dolar değerinde 1,959,595 adet token yaktığını duyurdu.

BNB Chain, son yakım ile birlikte BNB’nin dolaşımdaki arzını önemli ölçüde azalttı. Yakılan toplam token miktarı, dolaşımdaki arzın %1,2’sini oluşturuyor.

Bu, Binance’nin 20. coin yakma etkinliği oldu. Bugüne kadar 38.6 milyon’dan fazla coin yakıldı.

Binance ne zamana kadar token yakmaya devam edecek!

Bnb coin’in otomatik ve manuel olacak şekilde 2 farklı yakım mekanizması bulunuyor. Binance borsası, bnb coinin arzının 100 milyona düşürene dek manuel yakımlarını sürdürecek. Ayrıca BNB Chain’in birde otomatik olan yakım mekanizması bulunuyor. Bu mekanizma, yapılan her işlemden alının ücretin bir kısmını otomatik bir şekilde yakıyor. Bazı binance yetkililerine göre bu otomatik yakım mekanizması BNB coin arzı 100 milyona indikten sonra da devam edecek.

Binance borsası bu hamlesi ile, coinin deflasyonist yapısını oldukça güçlendirmeyi hedefliyor.

Bnb coin’in mevcut arzı 163.276.974.63 adet’tir. Mevcut piyasa değeri ise, 36.370.930.763 dolar değerindedir. Bnb coin yazının hazırlandığı sırada 222.76 dolardan işlem görüyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.