Binance ABD, Yeni Bir Bankacılık Ortağı Arıyor!

Binance ABD, Yeni Bir Bankacılık Ortağı Arıyor!

Yakın tarihli bir tweet, Binance’in ABD bölümünün uygun bir yeni bankacılık ortağı bulma konusunda zorluklarla karşılaştığını belirtiyor. Amaç, Binance kullanıcıları tarafından yapılan nakit mevduatları güvenli bir şekilde yönetebilecek bir finans kurumu görmektir.

Binance’in ABD kolu, iki kripto dostu banka olan Signature Bank ve Silvergate Bank’ın yakın zamanda çöküşünün ardından aktif olarak yeni bir bankacılık ortağı arıyor . Bu bankalar daha önce ABD’deki Binance kullanıcıları tarafından yapılan nakit mevduatların işlenmesinden sorumluydu. Yeni bir finansal ortak arayışı, ABD’deki Binance kullanıcıları tarafından yapılan mevduat fonlarını etkin bir şekilde yönetebilecek güvenli ve güvenilir bir kurum bulmayı hedefliyor.

Raporlara göre Binance, ABD’deki çok sayıda bankayla anlaşmaya varmaya çalıştı. Ancak piyasa değerine göre en büyük kripto para borsası platformu, bankalardan isteksiz mesajlar aldı. Binance ABD’nin yakın zamanda ulaştığı bankalardan bazıları, Cross River Bank ve Customers Bancorp Inc.

Bankacılık ortaklarının Binance ABD ile çalışmayı reddetmesinin başlıca nedeni, ülkedeki dijital para birimlerini çevreleyen mevcut düzenleyici manzarasıdır. CEO Sam Bankman-Fried’in (SBF) müşteri fonlarını kötüye kullandığı tespit edilen FTX’in çöküşünün ardından düzenlemeler sıkılaştırıldı . Bu olay, bir düzenleme değişikliğine yol açarak bankaları Binance gibi kripto para şirketleriyle ortaklık yapma konusunda daha temkinli hale getirdi.

CFTC, Binance US ve Changpeng Zhao’ya Dava Açtı

Geçen ay ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), “yasadışı” bir borsa ve “sahte” bir uyum programı yürüttüklerini iddia ederek Binance’e CEO Changpeng Zhao (CZ) ve eski üst düzey uyum yöneticisi ile birlikte dava açtı .

Yatırımcılar, davadan bu yana Binance’ten 1,6 milyar dolar çekti. Yasal işlemin Binance’in gelecekteki operasyonlarını nasıl etkileyeceği belli değil, ancak şüphesiz borsa incelemesini artırdı.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap