Binance CEO’su CZ, Bu Altcoin Sektörü İçin Önemli Yorumlar Yaptı!

Binance Ceo'su CZ, Bir Altcoin sektörünün geleceğini yorumladı.

Binance CEO’su CZ, Bu Altcoin Sektörü İçin Önemli Yorumlar Yaptı!

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsasının CEO’su, bir altcoin sektörü hakkında fikirlerini paylaştı.

CZ, merkezi olmayan finansın (DeFi) ve merkezi olmayan borsa platformlarının (DEX’ler) uzun vadede merkezi muadillerini geride bırakacağını tahmin ediyor.

Bankless YouTube kanalındaki yeni bir röportajda , Binance CEO’su Changpeng Zhao, 10 yıl içinde merkezi olmayan blok zinciri projelerinin merkezi finans (CeFi) ve merkezi borsaların (CEX’ler) üzerinde yükseleceğini tahmin ediyor.

“Bence beş veya 10 yıl içinde, merkezi olmayan borsalar merkezi borsalardan daha büyük olacak… Maksimum diyebilirim, 10 yıl içinde DEX’ler [ve] DeFi, CeFi’den daha büyük olacak.”

Changpeng Zhao

Zhao ayrıca, merkezi kripto protokollerinin sonunda ademi merkeziyetçi olanlar tarafından aşılacağına inansa da, birçok insanın hesaplarına erişmek için geleneksel yöntemleri tercih edeceğinden, bunların bir arada var olabileceği bir geleceğe hala inandığını söylüyor.

“Merkezi borsaların sıfıra gitmesinin uzun zaman alacağını düşünüyorum, ancak DeFi’nin merkezi borsalardan daha büyük olması 5 veya 10 yıl içinde olacak. Ancak merkezileştirilmiş borsalar devam edecek. gelecek on yıllar boyunca bir rol oynayacak.

Changpeng Zhao

Açıklamalarının devamında;

Sanırım, hala bir e-posta ve şifre kullanmaktan çok daha rahat olan birçok insan var. Ebeveynlerimin nesline sorarsanız, özel anahtarlarının şifreli yedeklemelerini dağıtık bir şekilde yapmak için bir USB bellek kullanmak yerine [e-posta ve şifre] tercih ederlerdi…Teknolojinin, merkezi olmayan şeylerin çok daha kullanışlı olacağı bir noktaya geleceğini düşünüyorum. Aslında kullanımı daha kolay çünkü KYC [müşterinizi tanıyın düzenlemeleri] yapmak zorunda değilsiniz. Tüm bu çok sıkıcı işlemleri yapmak zorunda değilsiniz. Cüzdanınız üzerinde kendi kontrolünüz olabilir.”

Bildiğiniz gibi, 2020-2021 yıllarında yaşanan ralli’nin fitilini DeFi sektörü ateşlemişti. Fakat son zamanlarda DeFi sektöründe büyük sorunlar da yaşanıyor. Kripto uzmanlarına göre bu sorunların yaşanması normaldir. Çünkü DeFi’nin, Bitcoin’in ilk halleri olduğuna inanılıyor.

İlerleyen yıllarda DeFi sektörünün çok kaliteli bir noktaya ulaşılması bekleniyor.

İlgili video;

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap